راهنمای گام به گام آموزش عکاسی از لباس برای سایت و فروش اینترنتی

 

|گروه هنری خواجویی|

راهنمای گام به گام آموزش عکاسی از لباس برای سایت و فروش اینترنتی:امروز تمامی تکنیک ها و وسایلی که در حرفه ای تر شدن برای عکاسی از لباس نیاز دارین رو بهتون معرفی میکنیم که البته به صورت کلی شامل تجهیزات مورد نیاز،آماده سازی لباس ها و البته نحوه عکاسی از لباس در استودیو شما که میتونه حتی در منزلتون باشه! البته در این مطلب،ترفندهای عکاسی از پوشاک برای مثال تکنیک مانکن نامرئی و … نیز معرفی میشن.فراموش نکنین راهنمای ما میتونه حتی برای مبتدیانی که قصد عکاسی لباس برای سایت خود رو دارن هم مناسب باشه.

در عکاسی از لباس برای فروشگاه الکترونیکی باید بهترین باشین و البته اونقدر جذاب که مشتری راو ترغیب به خرید کنین. این همون تفاوتیه که میتونه بین یک فروشگاه الکترونیکی موفق و ناموفق ایجاد شه.خوشبختانه عکاسی از پوشاک به اندازه عکاسی از جواهرات که نیازمندی بسیاری در توجه به جزییات در عین درخشش محصول داره،نیست اما باید تمامی جنبه های عکاسی تبلیغاتی شما از پوشاک به نوعی باشه که مخاطب حس کنه میتونه اون رو از نزیک لمس کنه! الان وقت اونه با ما گام به گام در آموزش نحوه عکاسی از لباس همراه باشین.

قدم اول:تصمیم بگیرین قراره چطور لباس خودتون رو در عکس به نمایش بذارین.

•اولین تصمیمی که در آموزش عکس گرفتن از لباس لازمه بگیرین اینه که میخواین محصول پوشاک شما چگونه به مخاطب نشون داده بشه!؟

برای این کار دو تکنیک پرکاربرد در نحوه عکاسی از لباس وجود داره که در ادامه به معرفی اونا پرداخته ایم.

راهنمای گام به گام آموزش عکاسی از لباس برای سایت و فروش اینترنتی

1.تکنیک مانکن نامرئی در عکاسی از لباس

هنگامی که تصمیم به آموزش عکاسی از کالا و البته لباس دارین بهتره فراموش نکنین هر چقدر بتونین حس واقعی و حقیقی بودن رو به مخاطبتون القا کنین،موفق ترین. یکی از این ترفندهای عکاسی از پوشاک در واقعی نشون دادن محصولات استفاده از تکنیک مانکن نامرئیه.

بسیاری از خریداران پوشاک در فروشگاه های الکترونیکی انتظار دارن با دیدن عکس بتونن لباس رو هنگامی که پوشیدن به راحتی تصور کنن تا انتخاب بهتری برای خرید خود بگیرن.

با خرید مانکن عکاسی میتونین این تصویر زیبا رو در ذهن مخاطب خود بهتر ترسیم کنین. البته خرید مانکن خیال شما رو از پیدا کردن مدل های واقعی برای هر عکس که البته کار آسانی هم نیست راحت میکنه.در استفاده از تکینک مانکن نامرئی در عکاسی از پوشاک میتونه با حذف پس زمینه به راحتی یک تصویر حرفه ای برای سایت خود داشته باشین.مثالی برای عکاسی از لباس با تکنیک مانکن نامرئی رو در عکس های زیر میبینین.

2.استفاده از مدل در عکاسی از لباس

اگر بودجه عکاسی تبلیغاتی شما کافیه حتما یک مدل استخدام کنین.داشتن مدل در عکاسی از لباس برای سایت شما میتونه مزیت های بسیاری داشته باشه.برای مثال مدل شما میتونه هر ژست و طوری که میخواین بایسته و به عکس شما روح ببخشه.از این نوع نحوه عکاسی از پوشاک در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و به خصوص pinterest بسیار استفاده میشه.

در این تکنیک عکاسی تبلیغاتی نباید با توجه به ژشت های مدل،محصول خود رو فراموش کنین. توجه داشته باشین خریداران میخوان جزییات لباس رو در حالی که اون رو پوشیدن تجسم کنن.

برای استفاده از این تکنیک البته نباید فراموش کنین که استخدام یک مدل حرفه ای براتون بیشتر از خرید مانکن عکاسی خرج بر میداره و البته زمان بندی مناسب با مدل میتونه کار رو دشوار کنه.

گام دوم:تجهزات مورد نیاز برای عکاسی از لباس را آماده کنین

وسایلی که برای عکاسی تبلیغاتی و حرفه ای از پوشاک نیاز دارین لزوما نباید گران قیمت باشه. حتی شما میتونین عکاسی از پوشاک با موبایل رو نیز امتحان کنین و تصاویری جذاب برای فضای اینترنتی تهیه کنین.در ادامه برخی از تجهیزات مناسب برای اینکار رو به شما معرفی کردیم.

1.دوربین عکاسی

داشتن یک دوربین با لنز مناسب میتونه فرق بین یه عکس آماتور و حرفه ای رو مشخص کنه.دوربین های بدون آیینه برای عکاسی از لباس میتونن بسیار مناسب باشن.البته فراموش نکنین یک گوشی هوشمند مناسب هم عملکرد خوبی میتونه داشته باشه.

2.نورپردازی

نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی از پوشاک بسیار مهمه.خریداران شما نیاز دارن تا تمامی جزییات لباس رو ببینن و این کار با نورپردازی مناسب قابل انجامه. برای شروع میتونین از یک کیت نور خیمه عکاسی با سایز مناسب استفاده کنین.

•اگه تصمیم دارین از گوشی هوشمند خود برای عکاسی از پوشاک استفاده کنین،استفاده از اتاق نور همچنان انتخاب مناسبی چرا که نیازی به تنظیم حرفه ای لنز با نورپردازی ندارین.

3.پس زمینه مناسب عکاسی از لباس

علاوه بر نورپردازی،استفاده از پس زمینه مناسب هم اهمیت بسیاری داره.پیشنهاد ما استفاده از یک پس زمینه سفید و بسیار تمیزه.

4.سه پایه عکاسی

برای عکاسی از محصولات و البته عکاسی تبلیغاتی،استفاده از سه پایه عکاسی میتونه بسیار به شما کمک کنه و از لرزش دست جلوگیری کنه تا تصویر تار نشه.

5.خرید مانکن عکاسی و یا استخدام مدل

همانطور که گفتیم استفاده از تکنیک مانکن نامرئی و خرید مانکن میتونه هزینه های شما رو بسیار پایین بیاره.و اما استخدام یک مدل در عین گران بودن میتونه سودمند هم باشه چرا که وجود مدل میتونه به عکس شما روح ببخشه.

گام سوم: آماده سازی لباس ها برای عکاسی

آماده کردن لباس ها برای انجام عکاسی میتونه کارهای شما رو بسیار جلو بندازه.زمانی که اینکار رو درست انجام بدین نیازی به ادیت عکس بعد از تصویر برداری خیلی کم میشه.

اتو کردن پوشاک رو فراموش نکنین!در واقع این اولین کاریه که شما باید اون رو انجام بدین.اینقدر این کار رو انجام بدین تا هیچ بخش نامناسب و اتو نشده از لباس باقی نمونه.

سعی کنین تمامی تنظیمات نورپردازی و جایگاه سه پایه دوربین خود رو با توجه به محصول خود در عکاسی تبلیغاتی در هیمن مرحله تنظیم کنین.اگر از تکینیک مانکن نامرئی در عکاسی از پوشاک استفاده می کنین حتما پوشاندن اونا با دقت و در اولین مرحله انجام بدین.

گام چهارم: تنظیمات استودیو شما در عکاسی از لباس

اولین چیزی که باید دراین مرحله به اون توجه کنین اینه که آیا قراره از یک استودیو حرفه ای استفاده کنین و یا یکی از اتاق های منزلتان رو برای عکاسی از لباس با گوشی در نظر گرفتین!؟ البته نگران نباشین این موضوع تا زمانی که نورپردازی و البته لنز دوربین مناسبی داشته باشن،مسئله مهمی نیست.

اولین کاری که باید انجام بدین،انتخاب و نصب پس زمینه مناسب عکاسی از لباس برای سایت شماست.وقتی که این کار رو انجام دادین باید به فکر تنظیم نورپردازی مناسب و دوربین خود جهت انجام نحوه درست عکاسی از لباس باشین.

در نور پردازی برای عکاسی تبلیغاتی از لباس بهتره از سه نور استفاده کنین.برای شروع نور اول رو در کنار دوربین خود و بر روی سوژه تنظیم کنین.این نور میتونه بسیار اساسی عمل کنه.

نور دوم که به عنوان یک مکمل در این نورپردازی به شمار میره باید نسبت به مانکن با زاویه ۴۵ درجه قرار بگیره و البته از نور اول فاصله مناسبی داشته باشه. و اما در آخر قرار گیری نور سوم بین مانکن و پس زمینه هست.در عکس زیر میتونین نحوه درست قرارگیری نور ها رو در عکاسی از پوشاک ببینین.

گام پنجم: تنظیمات دوربین در عکاسی از لباس برای سایت فروشگاهی

دهانه دیافراگم

از ترفندهای عکاسی از لباس می توان به تنظیم درست گشودگی دهانه دیافراگم اشاره کرد. بیشترین مقدار این فاکتورمیتونه بین f/8 و f/11 باشده که در ایجاد زوم و فوکوس بیشتر بر سوژه به شما کمک کته.

سرعت شاتر

سرعت شاتر پیشنهادی ما در این آموزش عکاسی از پوشاک چیزی حدود ۱/۲۵ هست.

ایزو درعکاسی تبلغاتی از لباس

در این نوع از عکاسی،ایزو مناسب عددی بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هست.البته این موضوع از تعداد منایع نورپردازی که دارین تاثیر میپذیره.اگه از نور خورشید استفاده میکنین،ایزو میتونه ۶۰۰ تا ۸۰۰ باشه تا نویز های تصویر رو کم کنه.

راهنمای گام به گام آموزش عکاسی از لباس برای سایت و فروش اینترنتی

|گروه هنری خواجویی|