متمایز بودن در بیزینس

متمایز بودن در بیزینس

امروز میخوام درباره ی ایجاد تمایز تو بیزینس باهات صحبت کنم.

متمایز بودن در بیزینس

چطور میشه توی بازاری که به شدت رقیب زیاد به اون جایگاهی که میخوایم برسیم؟ خیلی از شرکتایی که شروع به کار میکنن برای این که خودی نشون بدن ممکنه تلاش کنن و از شرکتایی که توی اون حوزه فعالیت میکنن یکمی عمکرد بهتری از خودشون نشون بدن.

متمایز بودن در بیزینس

یه سریا هم میان از همون اول ماجرا شروع میکنن به ارزون فروشی که بعضی اوقات نه تنها چیزی هم به دست نمیارن بلکه بازار درآمدی بقیه رو هم خراب میکنن البته خودشونم از این ماجرا غافل هستن. اونا فکر میکنن که راه درستی رو دارن میرن و به موفقیت فوق‌العاده‌ای قراره برسن. حالا بریم ببینیم که باید چیکار کنیم.

متمایز بودن در بیزینس

صداقت

در مورد محصول یا خدمتی که ارائه میکنید صادق باشید. چون زمانی که مشتریا ببینن حرفی که شما زدید و کاری که براشون کردید کاملا فرق داره و اون چیزی نیست که فکر میکردن اونا دیگه به شما اعتماد ندارن.
ساده ترین مسائل رو هم جدی بگیرید. زمانی که کالایی رو فرستادید در خونه مشتری اگه ممکنه تاخیر داشته باشه حتما اطلاع بدید.

متمایز بودن در بیزینس

ارتباط با مشتری

هرطوری شده شما باید ارتباط خودتونو با مشتری حفظ کنید. نه این که بیاید حرف خودتونو تحمیل کنید بهشون نه میاید یه فضایی مثل یکی از شبکه های اجتماعی یا یه سایت ایجاد میکنید و میذارید بیان حرفشونو بزنن. حالا اون حرف میتونه تعریف از شرکتتون باشه یا شکایت باشه.

متمایز بودن در بیزینس

ممکنه براتون سوال پیش بیاد که چرا من باید بذارم تو اون فضایی که ایجاد کردم بد من یا شرکت منو بگن؟ اتفاقا دقیقا باید همین باشه. یه فرد غریبه که وارد این جمع میشه میاد میبینه هم به اونایی که شاکی بودن جواب دادید هم چقدر ازتون راضی بودن و اگرم اومدن و ازتون به صورت فیک شکایت کردن معلوم میشه که دروغ محض بوده و این برای شما خیلی بهتره.

متمایز بودن در بیزینس

همه‌ی اینا باعث میشه که کلی نظرات کاربرا رو ببینید. دیگه اونا هم نمیرن جایی چیز بی موردی بنویسن چون شما فضاشو ایجاد کردید و خودتونم موقعیتی دارید که ایرادات رو برطرف کنید و کلی ویژگی جدید برای مشتریای خودتون ایجاد کنید و این خودش یه تمایز بزرگ میشه.

متمایز بودن در بیزینس

به حرفایی که میزنید عمل کنید

خیلی از شرکتا هستن میان یه سری وعده‌ها و قول های خیالی میدن که ما برای شما این خدمات میذاریم، این محصول ما این ویژگی هارو داره و از این حرفا که اصولا عمل هم نمیکنن و در حد حرف باقی میمونه. اما شما نباید همچین مسیری رو برید. شما باید پای حرفی که میزنید به هر قیمتی شده بمونید. این به شدت تو ذهن مخاطب هدف شما میمونه و اون میبینه که شما عین بقیه نیستید.

متمایز بودن در بیزینس

خدمات اضافی

فرض کنید شما یه محصولی رو فروختید و یک سال یا شیش ماه از اون فروش میگذره. میدونید بهترین کار چیه؟ برید گوشی تلفن رو بردارید و با اون مشتری تماس بگیرید. ببینید راضی یا براش مشکل باز کرده یا اگه قسمتی از محصولتون کمی پیچیدگی داره حتما به صورت ایمیل یا از شبکه‌های اجتماعی این رو دوباره براش توضیح بدید. ممکنه فراموش کرده باشه و همچنین باز نظرشو بپرسید. همین خدماتی که ممکنه از نظر شما پیش پا افتاده باشه برای مشتری شما خیلی با ارزش هستش.

متمایز بودن در بیزینس

تشکر از مشتری

از مشتری خودتون تشکر کنید. اونم نه به این صورت که برید خصوصی بهش بگید دمت گرم خیلی لطف کردی نه قشنگ بیاید با توجه به صحبتایی که کردم توی اون فضای اجتماعی که گفتم از نظری که مشتریتون داده که باعث بهبود عملکرد شما شده یا هر اتفاقی که به شما کمک کرده توی جمع ازش قدردانی کنید. بذارید مشتریا ببینن که به نظراتشون و به خودشون اهمیت میدید و جایگاه ویژه ای دارن.

متمایز بودن در بیزینس

کسب اعتبار

اگه تک تک این موارد رو درست انجام داده باشی و به اندازه کافی توی این مسیر کوشا باشی اعتبار مناسبی برای خودت به دست میاری. خیلی از شرکتا هستن میان میگن اینقدر سرمایه داریم اینقدر محتوا داریم اما وقتی که جامعه از شما هیچ چیزی ندیده و به شما اعتمادی نداره در واقع یعنی شما هیچ اعتباری نداری. اعتبار شما اون صحبتی هستش که جامعه در مورد شما میگه. پس همونطور که گفتم صداقتتون، خدماتتون، عمل کردن به حرفتون و همه ی این عوامل تعیین کنندست.

متمایز بودن در بیزینس

خب دوست عزیزم امیدوارم این به مقاله توی کسب و کارت بهت کمک بکنه. ممنونم که تا اینجا همراه من بودی. موفق باشی.