نکات عکاسی با نور شمع

نکات عکاسی با نور شمع

نکات عکاسی با نور شمع

یکی از چیزایی که همیشه در اختیارمون هست شمعه،شما با نوری که از شمع به اطراف ساطع میشه میتونید زیبایی رو به تصویر بکشید.توی این مقاله میخوایم با این شیوه عکاسی آشنا بشیم.

به چند روش ما میتونیم از شمع برای عکاسی استفاده کنیم،یه روشش اینه که فقط از شمع بعنوان یه منبع نوری استفاده کنیم و توی عکس هیچ اثری از شمع نباشه،یه روش دیگه اینه که بعنوان منبع نور و یه عضو همراه با سوژه اصلی،که این امر باعث رمانتیک شدن هر چی بیشتر عکس میشه.برای گرفتن اینجور عکسا باید به شدت و میزان نور توجه ویژه ای داشت.وجود شمع توی عکس همراه با سوژه اینقدر تاثیر گذاره که توجه بیننده رو اول به خود شمع و بعدش به سوژه اصلی جلب میکنه.پس باید سوژه ی اصلی توی مهمترین نقطه لوکیشن قرار بگیره و شمع ها جوری باشن که توجه بیننده رو از سوژه اصلی منحرف نکنن.

یکی دیگه از روش ها عکاسی از خود شمعه یعنی اونو بعنوان سوژه اصلی در نظر بگیریم.

نکات عکاسی با نور شمع

|گروه هنری خواجویی|

برای این مدل عکاسی باید حتما فلاش دوربینتونو خاموش کنید.

چون با نور شمع ما کمترین میزان نور رو داریم پس باید از شاتر  با سرعت آهسته تر استفاده کنیم.هرچی میزان سرعت شاتر اروم تر باشه لرزش موقع عکاسی بیشتر میشه پس حتما از سه پایه استفاده کنید.

هرچی تعداد شمع ها بیشتر باشه کمبود نور بهتر جبران میشه و در نتیجه کیفیت عکس بالاتر میره.

استفاده از یه منعکس‌کننده طبیعی مثل رومیزی سفید که عمل بازتاب نور رو انجام میده میتونه کیفیت عکس رو  بالا ببره و جبران‌کننده نور کم محیط باشه.

وقتی دسته ای شمع روشن هستن برای اونکه یه فضای دراماتیک خلق کنید و نیم نگاهی هم به ترکیب بندی داشته باشید، بهتره که فوکوس رو یکی از شمع ها قرار بدید.

توی عکاسی با نور شمع هر چی فضا ساده تر باشه تاثیر بیشتری روی عکس میذاره و کیفیتش بالاتر میره.

اگه میخواید یه پرتره زیبای نورانی از شمع ها داشته باشیدمیتونید از خطوط و زوایا در حد کمال استفاده کنید.این به ذوق شما توی هنر دکوراسیون برمیگرده.با تموم این احوال گزینه تقدم دیافراگم به شما کمک میکنه که تصویری مات ثبت کنید.شما حتی میتونید از بوکه هم استفاده کنید.

غیر از اینکه عکاسی از خود شمع خیلی قشنگه موقع خاموش کردن شمع به  دلیل رنگ هایی که توی شمع به کار رفته، تنالیته های زیبایی توی دود اون به وجود میاد.بهتره که از این لحظه غافل نشید و با دوربینتون به شکار این لحظه برید.

نور شمع یه منبع عالی از نوری گرم و انرژی بخشه و شما میتونید از اون توی به وجود اوردن پس زمینه استفاده های زیادی کنید.

نکات عکاسی با نور شمع

|گروه هنری خواجویی|