نکات عکاسی از کودکان

نکات عکاسی از کودکان

نکات عکاسی از کودکان

|گروه هنری خواجویی|

شما باید سعی کنید که روحیات کودک رو بشناسید تا بتونید باهاش همبازی بشید تا کودک کمتر بهونه بگیره.

پوزیشن های مختلف رو امتحان کنید  ولی نکته مهمی که باید رعایت کنید اینه که از امر و نهی کردن های زیاد و پوزیشن های زیاد که باعث خستگی و بد خلقی کودک میشه دوری کنید.
سعی کنید که لنز دوربینتون با سوژتون هم سطح باشه ،برای عکاسی بهترین ارتفاع هم سطح بودن با کودک هست .عکاسی از بالا یا پایین به جذابیت عکس های هم سطح نیستن.

نکات عکاسی از کودکان

یکی از بهترین حالات برای عکاسی از کودک،عکاسی از صورت هست چون که عکاسی به این روش چهره معصوم کودک رو بیشتر نمایش میده و کودک رو زیباتر نشون میده.

استفاده از یه لنز ماکرو یا یه فیلتر کلوزآپ بهتون کمک میکنه که بدون نیاز به کراپ توی مرحله پردازش پس از عکسبرداری که بعدا ممکنه باعث کاهش کیفیت عکس بشه ، به سوژه نزدیک بشید .توی حالت ایده آل  از یه لنز ماکرو استفاده کنید، چون وقتی که میخواید از سوژه عکس بگیرید به سوژه نزدیک تر از هر زمان دیگه ای میشین ،و در نهایت عکسای خوب و با کیفیتی دارید.

نکات عکاسی از کودکان

اگه لنز ماکرو یا فیلتر کلوزآپ  ندارید، یه لنز بزرگنمایی هم به همون خوبی کار میکنه . شما میتونید از سوژه یکم فاصله داشته باشید و با این حال بدون احتیاج به کراپ یه عکس نوزاد بصورت کلوز آپ بگیرید.اگه از یه لنز بزرگنمایی استفاده میکنید پردازش بعد  از عکاسی نوزاد میتونه به دقت و زیبایی عکس کمک کنه.

استفاده از لنز های غیر ماکرویِ ثابت بسته به حداقل مسافت فوکوسشون (اینکه به چه مقدار میتونید به یه سوژه نزدیک بشید و همچنان سوژه توی فوکوس باشه!) ممکنه یکم چالش برانگیز باشه بنابراین سرمایه گذاری  روی یه لنز ماکرویِ ثابت با فیلتر های کلوزآپ برای این کار مناسب تره.

اکه حرکت های کودک زیاده میتونید با باز گذاشتن دیافراگم اثر حرکت های اونو توی عکس از بین ببرید.بهترین نور برای عکاسی از کودک نور غیر مستقیم طبیعیه که حالت نرمی به پوستش میده.

هر چقد زمینه عکاسی ساده تر باشه عکس کودک جلوه بیشتری داره.زمینه های خیلی شلوغ و خیلی روشن از زیبایی عکس کودک کم میکنن. بهترین رنگ ها برای زمینه عکاسی سفید بژ خاکستری روشن کرم و آبی آسمونی هستن.

اگه برای عکاسیتون به نور احتیاج داشتید سعی کنید از فلاش استفاده نکنید.
فلاش نه تنها باعث خراب شدن فضای آروم عکس میشه، بلکه میتونه بافت و رنگ تصویر رو از بین ببره.برای بهره‌گیری از نور بیشتر، کودک رو نزدیک پنجره قرار بدید یا از پرده‌ای سفید برای پخش‌کردن نور به‌ویژه توی روز استفاده کنید.به‌خاطر داشته باشید که برای عکاسی از چهره هم این تکنیک مناسبه.
چیزایی مثل پوشک یا شیشه شیر رو از صحنه حذف و پتو‌های نرم رو برای ایجاد بافت با رنگ‌های متنوع جایگزین کنید.
یادتون باشه که وسایلی مثل یه عروسک میتونه جذابیت زیادی رو به تصویرتون بده.

بهترین زمان برای عکاسی بعد از غذا خوردنشه یعنی دقیقا موقع چرت زدنش.
چون باعث میشه که دست و پای کوچیک اونارو
به‌راحتی و بدون مقاومت حرکت بدید. البته حواستون باشه که سر و صدای شاتر اونارو بیدار نکنه.

نکات عکاسی از کودکان

|گروه هنری خواجویی|