چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

امروز میخوام بهت بگم چطوری میتونی به عنوان یه فریلنسر موفق بشی.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

ما فریلنسرا میتونیم روزمونو هر طوری که دوست داریم شروع کنیم و اونطوری که دلمون میخواد برنامه ریزی کنیم. اما سوال اصلی اینجاست که چطوری میتونیم تو کارمون موفق بشیم؟ برای موفقیت ما باید برنامه و هدف مشخصی داشته باشیم و یه سری قوانین رعایت کنیم. شاید تو نگاه اول برای خیلیا پیش پا افتاده یا مسخره به نظر برسه اما خیلی خیلی توی روند موفقیت ما تاثیر داره.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

حالا بریم با این قوانین آشنا بشیم

برای خودتون حتما برنامه ریزی داشته باشید.

وقتی حرف از برنامه ریزی میشه منظور این نیست که توی ذهنتون برنامه بچینید و بگید خب دیگه حل شد از الان به بعد همه چیز قراره خوب پیش بره. نه اصلا. اگه میخوای برنامه ریزی کنی باید حتما به صورت مکتوب باشه.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

باید چالش‌هایی که قراره برات پیش بیاد رو تقریبا پیش بینی کنی و یا از قبل برای یه همچین اتفاقاتی خودتو آماده کرده باشی. برنامه‌ی خودتو به صورت سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه تنظیم کنی و با توجه به اون هدف سالانه، هدفای هر ماه، هفته و حتی روز خودتو مشخص کنی.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

وقتی کار میکنید فقط روی همون کار تمرکز کنید.

وقتی که به عنوان مثال دارید با لپ تاپ یا سیستم خونگی‌تون کار میکنید همه ی تمرکز خودتونو روی اون کار بذارید و به صفحه مانیتور نگاه کنید. گوشی موبایل و هر چیزی که باعث میشه حواستون پرت بشه رو از خودتون دور کنید چون کافیه فقط با یکم رفتن حواستون به سمت موبایل به خودتون بیاید و ببینید خیلی وقت غرق شبکه‌های اجتماعی شدید و روحتون هم خبر نداشته.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

در حین کار از بازه‌های زمانی کوتاه استفاده کنید.

ذهن هر انسانی با توجه به توانایی‌های اون یه بازه ی زمانی خاصی رو میتونه تمرکز کنه که این بازه‌ی زمانی بین 15 دقیقه الی 5 ساعت هستش و شما باید با توجه به بازه ی زمانی خودتون عمل کنید.
وقتی هم دیدید خسته شدید و حواستون از موضوع داره پرت میشه یه استراحت کوتاه به خودتون بدید تا به تدریج زمان تمرکز شما به مرور زمان و ممارست شما افزایش پیدا کنه.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

حتی قانون پارکینسون هم که اکثر افراد موفق استفاده میکنن زمان استاندارد رو 25 دقیقه کار با تمرکز و کمی استراحت و دوباره شروع کار اعلام کرده. افراد زیادی رو میبینیم که ساعت ها دارن کار میکنن یا خودشون اعتراف میکنن با این که تمام وقت کار میکنن اما بازخورد خیلی پایینی دریافت میکنن پس حواستون باشه موارد بالا رو حتما رعایت کنید.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

شناختن بیشتر شبکه‌های اجتماعی

سعی کنید تا میتونید با بیشتر شبکه‌های اجتماعی کار کنید و حتی توی اون شبکه‌ی اجتماعی برای خودتون اکانت داشته باشید و معرف خودتون باشید چون افراد جامعه سلیقه‌های متفاوتی دارن و هر قسمتی از جامعه ممکنه تو یکی از این شبکه‌ها فعال باشن و شما با این حرکتی که انجام دادید فرصت‌های درآمدزایی خودتون رو افزایش میدید.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

برای روز مبادا برنامه ریزی کنید.

به عنوان یه  فریلنسر همیشه باید مقداری از درآمد خودتون رو حتما پس‌انداز کنید. حتی زمانی که میبینید همه چی بر وفق مراد شماست. اما ممکنه یکی دو ماه از سال، درآمد خوبی نداشته باشید. اینم بگم که هیچ‌وقت از پس‌اندازکردن ناراحت نشید زمانی باید ناراحت بشید که خدایی نکرده اون شرایط پیش بیاد و پس‌اندازی نداشته باشید.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

یکی یا چند تا اثر چشم نواز خلق کنید.

برای مثال اگه طراح لوگو هستید یه دونه یا چند تا لوگوی فوق العاده کار کنید و به عنوان نمونه کار به نمایش بذارید. افراد زیادی هستن که به شدت نمونه کارای زیادی دارن اما هیچ کدوم از اونا کیفیت لازم نداره. شما میتونید با همین چند تا نمونه خوب سفارش دهنده‌های خیلی زیادی رو به سمت خودتون بکشید و به زیبایی هر چه تمام تر خودتونو معرفی کنید.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

کمال گرا نباشید.

اگه هزینه‌ی کافی برای خرید کامپیوتر یا لپ تاپ نو نداری، نباید دست از کار بکشی و بگی که دیگه تموم. تو میتونی با هر چیزی که در حال حاضر در اختیارت هست شروع کنی. برای مثال اگه یه سیستم خونگی داری میتونی اونو با هزینه‌ی کمتری ارتقاش بدی یا اگه هزینه اجاره کردن جایی رو نداری میتونی توی خونت کار رو شروع کنی.
امروزه بیشتر کارا و خدمات به صورت اینترنتی شده و نیازی به حضور فیزیکی طرفین نیست پس همونطور که گفتم کمال گرایی رو بذار کنار.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

همیشه در حال یادگیری باشید.

هر کسی در هر زمینه‌ای نیازمند یادگیری مداوم و همیشگی هستش که باعث میشه اون فرد تو اون کار به درجات بالایی از موفقیت برسه.
تو دنیای فریلنسری هم این قضیه صدق میکنه. شما هر چقدر هم یه فریلنسر عالی باشید نیازمند تمرین و به روز کردن اطلاعاتتون هم هستین. برای انجام اینکار میتونین از بهترین راه حل یعنی مطالعه کردن تو زمینه‌ی کاریتون استفاده کنین.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم
از طرفی راهنمایی و مشاوره از افراد با تجربه و حرفه‌ای هم میتونه کمک خیلی زیادی به شما بکنه چون اونا تو این زمینه تجربه کسب کردن و بهترین راه حل ها رو دارن.

چطور میتونم فریلنسر موفقی بشم

خب دوست عزیزم امیدوارم برات مفید بوده باشه. ممنونم که همراه من بودی. موفق باشی.