چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟

قبل عکاسی لنز دوربینتان را تمیز کنید

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟لنز دوربینتون ممکنه در طول روز در اثر تماس با دستتون و یا وسایل موجود در کیف یا جیبتون و یا حتى به دلیل گرد و غبار هوا کثیف شه. توجه داشته باشین که حتى کوچکترین اثرانگشت روی لنز می‌تونه باعث تارشدن عکستون بشه. حتما قبل عکس گرفتن لنز دوربین گوشیتون رو خوب تمیز کنید.

 

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟

 

هنگام عکاسی با موبایل از سه پایه استفاده کنید

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟

یکى از مهم‌ترین مشکلات عکاسى لرزیدن دوربینه ولى ما تا حدى می‌تونیم لرزش دستامون را کنترل کنیم. اگر می‌خوایین به نهایت کیفیت در عکساتون که با دوربین موبایل ثبت می‌کنید برسید، از یک سه پایه نگهدارنده استفاده کنید. که میتونید این سه پایه رو به راحتی تهیه کنید.

عکس هاى خود را ویرایش کنید

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟شما میتونید با استفاده از نرم افزار های ادیت عکس،عکس های خودتون رو ویرایش و ادیت کنید چندتا برنامه ادیت عکس با موبایل را به شما معرفی میکنیم

SnapSeed, Photoshop Express, iPhoto, photofox و VSCO  از جمله برنامه های ادیت عکس هستند که میتونید با این برنامه ها مواردى مثل اشباع رنگ ها، نور، سایه ها، کنتراست، شارپ بودن و بقیه ویژگى‌هاى تصویر خود را تنظیم کنید.

هنگام عکاسی با موبایل از فلش LED استفاده نکنید!

استفاده از این فلش باعث به وجود اومدن سایه و بازتاب اجسام میشه که جلوه جالبی به عکسا نمیده  در نتیجه سعی کنید وقتی که نور کافی برای عکاسی وجود داره عکاسی کنید.

حالت عکاسی مناسب را انتخاب کنید

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟فرقی نمی‌کنه که مدل گوشی هوشمند شما چی باشه به هر حال نرم‌افزار دوربینتون حالت‌های مختلفی برای عکاسی داره که برای موقعیت‌های مختلفی طراحی شده‌. اگرچه حالت خودکار وجود داره اما حالت های مختلفی برای شب و عکس برداری از اجسام متحرک و طبیعت و اشخاص و… داره.

 

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟

 

HDR را همیشه در حالت فعال باقی نگذارید

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟با فعال کردن HDR شما می‌تونید تصاویر با وضوح و روشنایی بالا بگیرید که در حالت عادی دوربین یه گوشی هوشمند کوچک قادر به ثبت اون نیست ولی این حرف به این مفهوم نیست که شما همیشه باید HDR را روشن بذارید. وقتی به چیزی که می‌خوایید از اون عکس بندازین از پشت نور تابیده شده و شما می‌خوایید جلو زمینه آن را به خوبی ببینید، HDR گزینه خوبی برای استفاده است ولی وقتی در جای تاریکی باشید یا در حال عکاسی از اجسام متحرک باشید HDR پیشنهاد مناسبی برای استفاده نیست. برخی دوربین‌ها بطور هوشمند تشخیص می‌دهند که چه زمانی HDR را روشن کنند و معمولا هم کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.

زوم نکنید بلکه به اجسام نزدیک‌تر شوید

چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟زوم بر روی سوژه باعث میشه که کیفیت عکس کم شه و اجسام تار میشن برای همین سعی کنید خودتون به سوژه نزدیک بشید.

One thought on “چطوری با دوربین گوشی های امروزی عکس بهتری بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 2 =