افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس

امروز میخوام باهات درباره ی راه های افزایش اعتماد به نفس صحبت کنم.

افزایش اعتماد به نفس

برای هممون این صحنه پیش اومده که بین دوستامون بگیم میبینی فلانی چقدر اعتماد به نفس داره یا کاملا برعکسش میگیم دیدی چطوری دست و پاشو گم کرد. اصلا اعتماد به نفس نداره. همونطور که میبینی خیلی تو زندگی ما این اعتماد به نفس تاثیر گذاره و من اینجا بهت میخوام یه سری راهکار بگم که اعتماد به نفس خودتو ببری بالاتر.

افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس چیه؟

اعتماد به نفس در واقع یه طرز فکر مثبت. یه ابزاری که ما وقتی یه کار، یه مسیر یا یه هدفی رو برای خودمون انتخاب میکنیم و در جهتش حرکت میکنیم ما رو استوار و محکم نگه میداره. وقتی به مانع ای برخورد میکنیم یا با یه سری شکستای کوچیک توی مسیر هدفمون برخورد میکنیم نمیذاره عقب بکشیم و ما رو قوی نگه میداره.

افزایش اعتماد به نفس

البته اینو بگم اعتماد به نفس اینطوری نیست که یه بار به دستش بیاری و بگی دیگه حله تموم شد و از این حرفا. همه ی افراد دنیا حتی موفق ترین ها هم یه جاهایی هست که میبینی ممکنه اعتماد به نفس خودشونو از دست بدن.

افزایش اعتماد به نفس

به دنبال پیروزی های کوچیک باش

برای به دست آوردن اعتماد به نفس قرار نیست تو بری و کارای بزرگ و خیلی خفن انجام بدی. چون خیلیا این طوری هستن که باید یه پروژه بزرگ رو یه تنه صفر تا صد، خودشون انجام بدن بعد میگن حالا شد. این یعنی رسیدن به موفقیت و اعتماد به نفس کامل. در حالی که اصلا اینطوری نیست و هم اعتماد به نفس و هم موفقیت های بزرگ از همین قدم های کوچیک به دست میاد.

افزایش اعتماد به نفس

وقتی تو هی داری یه سری موفقیت های کوچیک رو به دست میاری این موفقیت های کوچیک یه سری گیرنده های آندروژنی جدید توی مغز ما ایجاد میکنه. این گیرنده ها باعث میشن هورمون های تستوسترون اثر بخشی بیشتری پیدا کنن که در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس، ذوق و حس رقابت پذیری در مقابل اتفاقات پیش روی تو میشه.

افزایش اعتماد به نفس

زبان بدن رو فراموش نکن.

خیلی اوقات دیدیم که میگن از چهره ی طرف معلوم از پس این کار برنمیاد یا مال این حرفا نیست. زبان بدن خیلی خیلی مهمه و اصلا نباید نادیده گرفتش.
همیشه یادت باشه وقتی وارد یه جمع شدی طوری رفتار و حرکت کن که انگار از پس هر اتفاقی میتونی بر بیای.

افزایش اعتماد به نفس

سرتو بالا بگیر و استوار باش. وقتی که میخوای بشینی کاملا صاف بشین. از زبان بدن خودت به بهترین نحو استفاده کن. فقط کافیه یه بار امتحان کنی و ببینی بقیه چطور تو رو تحویل میگیرن. اصلا نوع نگاهشون بهت به کلی تغییر میکنه.

افزایش اعتماد به نفس

طرز صحبت کردن

به صورت جذاب صحبت کن و به طرز صحبت آدمایی که اعتماد به نفس بالایی دارن دقت کن که همیشه یه ریتم خاصی دارن. آدم از صحبت کردن اونا خسته نمیشه. همیشه یادت باشه شمرده شمرده صحبت کن. لازم نیست عجله کنی و کلی تپق بزنی. البته اینو بگم تو قرار نیست یه جا بری با حرفای من جلوی پونصد نفر یهو به زیبایی تمام صحبت کنی.

افزایش اعتماد به نفس

اول باید بری جلوی آینه و شروع به صحبت کنی هم طرز صحبت خودتو هم زبان بدنتو زیر نظر بگیری و همینطور بری توی جمع دوستای صمیمی. وقتی صحبت میکنن توهم یواش یواش قاطی بشی و وارد بحث بشی. اینطوری کم کم برات عادی میشه و اعتماد به نفستم بالاتر میره به جایی میرسی که میبینی تو جمعی که هیچ آشنایی هم نیست داری به راحتی و با قدرت صحبت میکنی.

افزایش اعتماد به نفس

طرز لباس پوشیدن

یکی دیگه از موردایی که اعتماد به نفس رو نشون میده پوشیدن لباس شیک و مناسب. تا میتونی هر جایی میری لباست شیک و مناسب باشه. لباس تن تو به جای تو صحبت میکنه و معرفت هستش. وقتی یه لباس شیک میپوشی چقدر حال خودت خوب میشه و انرژی داری دقیقا از دید افرادم همین که میبینن چه شخص خوشتیپ و با اعتماد به نفسی.

افزایش اعتماد به نفس

و در آخر مثبت باشید

مثبت باش و همیشه لبخند بزن. یه آدم خوش صحبت باش و با کسایی که این ویژگی ها رو دارن رفت و آمد کن و در ارتباط باش چون با این کارت هم حال خودت رو خوب میکنی هم حال اونارو. اینو فراموش نکن که مثبت بودن باعث میشه طرز صحبتت، رفتار کردنت همه چیز کلا عوض بشه و خیلی بهتر از قبلت میشی.

افزایش اعتماد به نفس

خب دوست عزیزم امیدوارم این مقاله برات مفید بوده باشه ممنونم که تا اینجا همراه من بودی موفق باشی.