شناخت رنگ ها و دنیای آن

سلاااااام خوشحالم از اینکه اینجایی و میخوای رنگای اطرافتو بشناسی.
میدونستی برای درک، شناخت و ایجاد ارتباط با محیط اطرافمون رنگ مهم ترین عامل شناخته میشه؟ هر رنگی معنی، انرژی و اثرات خاصی داره که به راحتی منتقل میشه. هر رنگی روی احساسات، عواطف و خلق و خوی ما اثر میذاره.

حالا اگه هیچ شناختی از رنگا نداری یا اطلاعات کمی داری، این مقاله رو از دست نده. تو حالا میتونی به شناخت کاملی از رنگا برسی.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

چرا روانشناسی رنگ مهمه؟

آدما همیشه برای اینکه درباره جهان اطرافشون اطلاعات به دست بیارن، از قوی‌ترین حسشون یعنی بیناییشون استفاده میکنن.
رنگا، تو زندگی همه آدما حضور فعال و مؤثری دارن و به همین جهت، از مهم‌ترین عناصر دیداری به حساب میان. هر رنگی بار احساسی و عاطفی خودشو داره. رنگا باعث میشن بتونین محیط رو درک کنین و با محیط ارتباط بیشتری برقرار کنین.

روانشناسی رنگ یعنی تأثیرگذاری رنگ های موجود تو محیط روی ذهن و حالات روحی ما آدما. میشه از رنگ ها به عنوان عامل کمکی تو درمان بیماری‌های مختلف، ایجاد تغییرات مثبت تو فکر، ذهن و جسم، تنظیم اهداف شغلی با کاهش استرس شغلی و ارتقاء مهارت های ارتباطی استفاده کرد. استفاده درست و اصولی از رنگ ها میتونه فقدان انگیزه‌ای که به خاطر یه محیط بی روح و یه نواخت به وجود اومده رو از بین ببره.

حالا بریم سراغ شناختن رنگا و ویژگی هاشون

برای شناختن رنگ قرمز اینجا کلیک کن. رنگ قرمز یا همون سرخ یکی از رنگای اصلی و جزو رنگای گرم طبقه بندی میشه که برای توصیف آتیش و خون به کار میره و مکمل قرمز رنگ سبزه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ زرد اینجا کلیک کن. رنگ زرد یکی از رنگای اصلی و جزو رنگای گرم طبقه بندی میشه. زرد درخشان ترین رنگ، بین رنگاس و مکمل زرد، رنگ بنفش ارغوانیه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ نارنجی اینجا کلیک کن. رنگ نارنجی از رنگای ثانویه محسوب میشه که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد به دست میاد نارنجی رنگ توصیف غروب خورشید و آتیشه و مکملش رنگ آبیه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ صورتی اینجا کلیک کن. رنگ صورتی ترکیب دو رنگ قرمز و سفید هست و جزو رنگای گرم محسوب میشه. صورتی برای توصیف گل رز به کار میره و رنگ مکملش رنگ سبزه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ سبز اینجا کلیک کن. سبز از رنگای اصلی وجزو رنگای سرد طبقه بندی میشه. سبز دومین رنگ پرطرفدار جهان و نشون دهنده ی حیات و تولد دوبارس رنگ مکملش رنگ سرخابیه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ آبی اینجا کلیک کن. رنگ آبی از رنگای اصلی و جزو رنگای سرد طبقه بندی میشه. آبی رنگ مورد علاقه همه مردم و برای توصیف دریا و آسمون به کار میره و پرطرفدار ترین رنگ جهان هست. رنگ مکمل اون نارنجیه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ بنفش اینجا کلیک کن. رنگ بنفش یکی از سه رنگ ثانویس که از دو رنگ اصلی آبی و قرمز به دست میاد، در واقع نه گرم نه سرد. اولین رنگیه که توسط انسان ساخته شده و رنگ زرد هم مکمل اونه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ ارغوانی اینجا کلیک کن. رنگ ارغوانی که از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی بدست میاد یه رنگ سرده و توی دایره‌ی رنگا بین بنفش و زرشکیه. خیلیا رنگ ارغوانی رو با رنگ بنفش یکی میدونن در حالی که این دو رنگ با هم فرق دارن.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ سرخابی اینجا کلیک کن. این رنگ که از ترکیب دو رنگ قرمز و بنفش به دست اومده، نماد هماهنگی، تعادل و عشق جهانیه. این رنگ هم هیجانات قرمز رو داره و هم آرامش بنفش رو که در مجموع همدیگه رو خنثی میکنن.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ قهوه ای اینجا کلیک کن. رنگ قهوه ای در واقع سایه های تیره تر رنگ نارنجی و از ترکیب دو رنگ قرمز و سیاه به دست اومده و جزو رنگای گرم و خنثی به حساب میاد.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ نیلی اینجا کلیک کن. رنگ نیلی از ترکیب دو رنگ آبی و بنفش به دست اومده و ویژگی های هر دو رنگم داره. با این رنگ سیستم لنفاوی بدن نیرومند میشه و دستگاه ایمنی بدن هم قوی تر میکنه.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ فیروزه ای اینجا کلیک کن. رنگ فیروزه ای رنگیه که از ترکیب دو رنگ آبی و یکم زرد درست شده و بین دو رنگ سبز و آبی قرار گرفته. جزو رنگای سرد طبقه بندی میشه و آرامش آبی، توازن سبز و انرژی بخشی زرد رو داره.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ خردلی اینجا کلیک کن. رنگ خردلی از ترکیب دو رنگ زرد و نارنجی به دست میاد و بیشتر اوقات بهش رنگ زرد تیره هم میگن. رنگ خردلی یه رنگ گرمه و رنگ بنفش رنگ مکمل اونه. این رنگ مثل رنگ زرد میمونه و شادی و نشاط رو نشون میده.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ خاکستری اینجا کلیک کن. رنگ خاکستری به هر رنگی میون سیاه و سفید گفته میشه.خاکستری یه رنگ خنثی هست وبرای توصیف غم و افسردگی به کار میره.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ سفید اینجا کلیک کن. رنگ سفید یه رنگ نیست، ماهیت یه رنگ به حساب میاد. سفید یکی از رنگای خنثی هست و برای توصیف پاکی و کمال به کار میره و رنگ مکملش سیاه هست.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

برای شناختن رنگ سیاه اینجا کلیک کن. رنگ سیاه رنگیه که تموم رنگارو جذب میکنه وهیچ نوری توی اون وجود نداره. سیاه جزو رنگای خنثی حساب میشه که برای توصیف قدرت، تاریکی و مرگ به کار میره. مکملشم رنگ سفیده.

شناخت رنگ ها و دنیای آن

خب دوستای عزیز، حالا که با رنگا آشنا شدین، اگه میخواین کاربرد و استفاده از رنگا رو تو فتوشاپ یاد بگیرین، ما اینجا میتونیم فتوشاپ رو یاد بدیم. اونم چطوری؟ به صورت کاملاً رایگان.
اگه دوست داری اینجا کلیک کن.
همینطور اگه بخوای کاربرد رنگا تو فتوشاپ رو به صورت حرفه ای یاد بگیری، من بهت دوره ی ادیتور خفن سه رو پیشنهاد میدم.
ممنون که وقت گذاشتی و همراه ما بودی.