سلام من الهه حلاج از گروه هنری خواجویی امروز میخوام بهتون کار کردن با ابزار Lasso tool در فتوشاپ رو یاد بدم .

پس تا آخر این مقاله با من همراه باشید .

 

در ابتدای کار که باید تصویر مورد نظرمون رو باز کنیم که از قسمت file و open اینکارو انجام میدیم .

ما میتونیم با استفاده از کلید های ترکیبی shift+Lاز صفحه کلید این ابزار رو فعال کنیم همچنین میتونیم از نوار ابزار اونو انتخاب کنیم .

 

 

ابزار Lasso toolیک ابزار کاربردی برای سلکت کردن هست و از ۳ قسمت تشکیل میشه که باهم میریم برای بررسی دقیق هر قسمت از اون :

اولین ابزار اون lasso toolهست که برای کار کردن با این ابزار باید یک کلیک چپ کنیم و دیگه دستمون رو از روی ماوس برنداریم و بعد که سلکتمون انجام شد نقطه ی پایانی کار رو به نقطه ی ابتدایی اون وصل کنیم . تا سلکتمون به نحو احسن انجام بشه .

 

 

اگر ما در همان نقطه ی پایانی کلیک چپ ماوی را رها کنیم فتوشاپ به صورت رندوم کار مارو با یک خط صاف میبنده و ابتدا و انتهای کار رو به هم وصل میکنه برای اینکه این اتفاق نیوفته باید خودمو با ماوس ابتدا و انتهای کار رو از همون قسمتی که نیاز داریم ببندیمش

 

 

حالا برای اینکه از حالت انتخاب خارج بشه از کلید های ترکیبی ctrl+D استفاده میکنم .

 

 

حالا میریم سراغ ابزار بعدی که اسم اون Polygonal lasso toolهست رو انتخاب میکنم

 

 

این ابزار برای سلکت اشکال هندسی و منظم استفاده میشه و به صورت زاویه دار شکل رو انتخاب میکنه که با کیل کردن روی هر قسمتی که نیاز داریم میتونیم اونو سلکت کنیم و برای بستن کار هم انتهای کار وقتی به ابتدای کار نزدیک میشه یک دایره

کنار این ابزار تشکیل میشه که اگه کلیک کنیم اون قسمت به حالت انتخاب در میاد.

 

 

ابزار بعدی : Magentic lasso tool هست .

 

 

این ابزار مثل یک آهنربا عمل میکنه . یعنی ما یک نقطه را انتخاب میکنیم و بعد با کشیدن ماوس روی محدوده ی مورد نظرمون اون قسمت رو خودش انتخاب میکنه که این انتخاب ها بر اساس تفکیک رنگ بین سوژه و محیط اطراف اون هست .

و اگر این تفاوت رنگ بیشتر باشه برای انتخاب کردن این محدوده این ابزار مناسبه .

اگر ما در حین کار متوجه بشیم که یک نقطه ی اشتباهی را انتخاب کرده با زدن کلید های Delete و یا Backspace از صفحه کلید میتونیم اون نقطه رو حذف و از اول بکشیم و باز نقطه ی انتهایی را به آغازین وصل میکنیم و اون محدوده به حالت انتخاب در میاد .

 

 

امید وارم که از این آموزش کاربردی لذت برده باشید .

موفق و موید باشید .

www.unsplash.com

https://www.adobe.com/products/photoshop.html#