برنامه ریزی برای آینده

برنامه ریزی برای آینده

امروز میخوام بهت یاد بدم چطور برای آیندت برنامه بچینی.

برنامه ریزی برای آینده

من و آینده‌ی من

همه‌ی ما به طور ذاتی دنبال این هستیم که تو آینده یه فرد موفق باشیم، با یه زندگی پر از شادی و سلامت و کلی چیز دیگه.
حتی اگه یه نفر بیاد و بگه که اینا رو نمیخواد، تو وجودش برعکس اینو به خودش میگه. البته یه دسته آدم هم هستن و میان میگن ای بابا آینده رو که نمیشه پیش بینی کرد. چی قراره بشه؟ کی زندست و کی مرده؟!

برنامه ریزی برای آینده

تو جواب به این دسته آدما باید گفت که آره آینده رو نمیشه پیش بینی کرد ولی نمیشه دست رو دست هم گذاشت تا ببینیم آینده برای ما چی رقم میزنه. برای همین هم باید با برنامه ریزی برای آینده، آینده رو ساخت.

برنامه ریزی برای آینده

رویا و اهدافی رو انتخاب کنید که انگیزه بخش باشه.

اول از همه وقتی خواستید برای آینده برنامه ریزی کنید، ببینید از چه کاری بیشتر از همه خوشتون میاد و اونو دیوانه وار دوست دارید. اون کار رو وقتی که انتخاب کردید انگیزه درونی شما به جوش میاد و شما بدون هیچ محرکی خود به خود دست به کار میشید. اون کار برای شما تبدیل میشه به رویای شما و شما حاضرین با تمام وجود و تحت هر شرایطی به اون برسید.

برنامه ریزی برای آینده

وقتی که شما یه رویا دارید برای رسیدن به اون رویا باید چندین هدف کوچیک رو پشت سر هم قرار بدید که به صورت یه مجموعه اهداف درمیاد و هر هدف از هدف قبلی خودش یکم بزرگ تر و سنگین تر میشه تا زمانی که شما به اون رویایی که میخواید برسید.

برنامه ریزی برای آینده

چطور میشه کار مورد علاقم رو پیدا کنم؟

برای پیدا کردن کار مورد علاقمون تنها کافیه چشمامونو ببندیم و این تصور رو بکنیم که یه فرد ثروتمند و قدرمتمند هستیم.
هیچ محدودیت و نیازی هم نداریم و تنها برای اینکه از بیکاری خسته نشیم دنبال یه کاری میگردیم که تفریح ما باشه.
اون کار همون کاریه که باید با انجام دادنش به اون موفقیت برسیم. حالا اگرم دیدیم که به چندتا کار علاقه داریم اونم اشکالی نداره. میتونیم با امتحان کردن اون کارا اونی که از همه برامون محبوبتر هستش رو انتخاب کنیم.

برنامه ریزی برای آینده

ترس‌ها رو کنار بذارید

شاید موقعی که دارید رویاتونو انتخاب میکنید یه سری ترسا سراغتون بیاد و یکم شما رو دلسرد کنه یا دچار تردید بشید. شما شاید از این بترسید که تو راه رسیدن به هدفتون شکست بخورید یا اینکه شما رو تنها بذارن یا وارد مسیری بشید که تا به حال نرفتید.

برنامه ریزی برای آینده

اگه میترسید که شکست بخورید به یه بچه که تازه راه رفتن رو یاد گرفته نگاه کنید که چقدر شکست خورده تا تونسته راه بره.
اگرم شما رو تنها بذارن هم به خودتون بگید که ایرادی نداره. من یه فرد منحصر به فردم که این رویا رو دارم و اونایی که منو تنها گذاشتن منو از دست دادن نه من اونا رو.
وقتی هم شما یه رویای بزرگی رو انتخاب میکنید اینو باید بدونید که باید برای رسیدن به اون رویا باید تغییر کنید وگرنه با همین مسیر ثابتی که دارید همینی که الان هستید میمونید.

برنامه ریزی برای آینده

گذشته رو بررسی کنید.

حالا که فهمیدیم چه چیزی رویای ماست، باید شروع کنیم به برنامه چیدن. اما قبل از اون باید یه نگاهی به گذشته بندازیم و ببینیم که اصلا تو گذشته ما چه کارهایی رو انجام دادیم؟ وقتی این کار رو انجام دادیم میفهمیم که تو چه کارایی موفق شدیم و این خودش باعث میشه ما اون اعتماد به نفس لازم رو به دست بیاریم.
از یه طرف با بررسی گذشته ما اون تجربه‌های اون زمان رو هم به یاد میاریم و میتونیم از اونا هم استفاده کنیم.

برنامه ریزی برای آینده

زندگی افراد موفق رو بررسی کنید.

برای انجام این کار دو دسته از افراد رو باید بررسی کرد. یه دسته اون افرادی که مورد احترام ما هستن و به موفقیت رسیدن و یه دسته اون افرادی که به موفقیتای بزرگی رسیدن. حالا باید بیایم و تجربه‌های این آدما رو بررسی کنیم و اونا رو متناسب با زندگی خودمون استفاده کنیم. اینطوری دیگه لازم نیست اون مسیری که اونا رفتن رو دوباره ما بریم و زمانمون رو هدر بدیم.

برنامه ریزی برای آینده

مسیر رو درست کنید.

حالا که شما میدونید که به چی میخواید برسید و چه اهدافی رو باید بدست بیارید، درست کردن مسیر هم کار سختی نمیتونه باشه. شما باید با توجه به نکاتی که گفتم برای تک تک هدف‌هایی که دارید یه مسیر درست کنید و طبق اون مسیر عمل کنید. این مسیر هم از اون کارایی تشکیل شده که لازمه برای رسیدن به اون هدف انجام بدیم.
حالا میتونه اون کارای لازم یه تغییر تو خودتون باشه یا کسب یه چیز دیگه
.

برنامه ریزی برای آینده

خب دوست عزیزم امیدوارم این مقاله برات مفید بوده باشه. ممنون که همراه من بودی. موفق باشی.