ده ترفند کاربردی گرفتن عکس های سلفی جذاب تر ،گرفتن عکس های سلفی مناسب و بی نقص کمی پیچیده تر از اون چیزیه که ممکنه  تصور کنیم. از تنظیم نور و روشنایی صحنه تا تنظیم فیلترها ، رفع لکه ها و ناهمواری سطوح پوست در عکس های نزدیک تر و گرفتن ژست های مناسب سلفی همگی قوانین و اصول خاص خودشون رو داره و بی توجهی به اون ها باعث نارضایتی افراد از عکس هاشون میشه  قبل از این که عکس های سلفی خودمون رو بلافاصله در شبکه های اجتماعی و با دوستایه خودمون به اشتراک بذاریم  پیشنهاد می کنیم به ترفند های کاربردی برای گرفتن عکس های سلفی جذاب تر توجه کنیم.

چگونه عکس های سلفی مناسبی بگیریم؟

Ten Fun Tips to Make Selfie Photos More Attractive

قبل از این که بخواییم  در سلفی گرفتن با دوربین دوم گوشی هوشمند خودمون ماهر بشیم بهتره که با ترفند های افزایش مهارت در عکاسی با گوشی اول عکس های معمولی بگیریم و بعد از این که در استفاده از فوت و فن عکاسی با موبایل حرفه ای شدیم  سلفی های جذابتری را با نکات زیر از خود و دوستانمون ثبت کنیم.اموزش عکاسی موبایلی رو میتونید داخل سایت بخونید، برای خوندن مقاله اینجا کلیک کنید

برای عکس های سلفی به دنبال نور طبیعی باشید

نور طبیعی معمولا نتایج بهتری در عکاسی داره تا این که از نور لامپ استفاده کنیم. برای گرفتن عکس های سلفی جذابتر از محیط خارجی استفاده کنیم. محیط خارجی و نور خورشید به صورت خودکار سایه ها، وضوح ، تیرگی و روشنی و سایر عناصر مهم را تنظیم میکنه.برای این که از نور طبیعی به بهترین نحو استفاده کنیم پشت به خورشید بایستیم. سعی کنیم موهای ما مانعی برای نور خورشید باشه و تشعشعات اون از میان تارهای موی ما عبور کنه. ایستادن مقابل شیشه و پنجره در حالی که نور خورشید به سمت ما می تابه سوژه مناسبی برای عکس های سلفیه.

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

Ten Fun Tips to Make Selfie Photos More Attractive

در محیط داخلی حتما از نور های مصنوعی بهره بگیرید

اگر مجبور هستیم عکس خودمون رو در محیط های سربسته ای که نور طبیعی نفوذ نمی کنه ثبت کنیم حتما به دنبال منبع نور مصنوعی باشیم.لامپ های حبابی زیادی وجود دارن که رنگ های تابشی را با درجه حرارت خود تنظیم می کنه و می تونیم  نور محیطه بسته رو به نیاز خودمون تغییر بدیم.

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

فلش دوربین خود را خاموش کنید

فلش ابزاری مناسب برای روش کردن بخش های تاریک اطراف سوژه مورد نظر ما هست؛ اما در گرفتن عکس های سلفی حتما باید اون رو خاموش کنیم . در عکس های سلفی تصاویر به صورت نمای نزدیک ثبت میشن و استفاده از فلش صورت را محو می کنه.

نوردهی و توازن سفیدی صحنه را تنظیم کنید

یکی دیگه از ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی اینکه، دوربین های گوشی های هوشمند امکان تنظیم نوردهی را با ضربه زدن به اسکرین یا صفحه نمایش گوشی فراهم کردن. اگر شی مورد نظر ما به نحوی صفحه رو تیره تر می کنه دوربین اون رو روشن تر می کنه. مثلا حضور یک جعبه تیره رنگ باعث تنظیم خودکار نور توسط موبایل ما میشه.

تنظیمات سفیدی و نور صفحه با برنامه های جانبی نظیر Camera+ و Open Camera نیز به خوبی امکان پذیره. به وسیله این برنامه ها می تونیم علاوه بر تنظیم تعادل سفیدی، فوکوس یا تمرکز در هر نقطه عکس رو تنظیم کنیم.

بهترین زاویه برای سلفی را انتخاب کنید

برای گرفتن عکس سلفی مناسب باید آزمون و خطا کنیم. برای این که بتونیم  بهترین زاویه رو انتخاب کنیم گردن و صورت خودمون رو حرکت میدیم. با بالا و پایین آوردنه چانه خودمون سعی کنیم بهترین موقعیت رو برای عکس برداری ایجاد کنیم. یکی از ترفند های ساده برای گرفتن عکس های جذاب تر پوزیشن یا موقعیت قرارگیری خودمونه. دوربین رو  مستقیم رو به روی صورت خودمون قرار میدیم و به لنز دوربین نگاه نمی کنیم. نگاه خودمون رو به سمت و سوی دیگه می بریم و سعی می کنیم عکس به گونه ای به نظر برسه که سلفی نیست!

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

از شاتر یا دکمه ثبت عکس دیگری استفاده کنید

یکی دیگه از ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی اینکه، معمولا دوربین های دوم در گوشی های هوشمند از رزولوشن پایین تری برخوردار هستن. به علاوه ضربه زدن روی صفحه برای ثبت عکس باعث ایجاد لزرش و تکانه هایی در صفحه تصویر میشه که به طور کلی کیفیت عکس را بیش از پیش کاهش میده. به جای استفاده از دکمه یا آیکن دوربین در مرکز صفحه از دکمه های تنظیم صدا در گوشی خود برای ثبت تصاویر سلفی بهتر استفاده می کنیم.

از دوربین کمی فاصله بگیرید

وقتی که لنز دوربین بیش از حد به فرد نزدیک باشه انحرافاتی در ثبت عکس ایجاد میشه. بهتر است که برای ثبت عکس های سلفی با کیفیت تر فاصله مناسب خودمون رو با دوربین حفظ کنیم. اگر می خواییم از تمام بدن خودمون در سلفی عکس بگیریم بهتره که  از طول بازوی خودمون  استفاده کنیم یا این که با مونوپاد و دسته های سلفی ژست بهتری بگیریم.

علاوه بر مونوپاد، سه پایه یا تری پاد برای عکس برداری کامل تر و از فاصله دورتر مناسبه. اگر از مونوپاد یا تری پاد استفاده می کنیم حتما باید تایمر موبایل خودمون رو فعال کنیم.

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

از ترفند duck face در عکس ها استفاده کنید

duck face همان طور که از اسم اون  مشخصه حالتی از چهره در افراد که لب ها به سمت جلو و خارج گرایش دارن. این حالت دقیقا مشابه با خوردن لیمو یا هرچیز ترش دیگه ای هست  که لب ها اصطلاحا در عکس غنچه ای میشن. این حالت از چهره در عکس های نمای نزدیک با استفاده از سلفی متداول تره و معمولا به عنوان ژست سلفی از اون یاد میشه.

در توضیح این ژست سلفی در ویکی پدیا اومده که Duck face ژست جالبی در عکاسیه که روی پروفایل شبکه های اجتماعی دیده میشه؛ این ژست با فشرده و جمع و جور کردن لب ها به سمت بیرون برای جذب نگاه های مخاطب انجام میشه.

از نرم افزارهای ویرایش عکس استفاده کنید

برای ویرایش عکس های شخصی و سلفی بهتره از برنامه های ادیت عکس استفاده کنیم. برای  مثال Snapseed یک برنامه کاربردی برای روشن کردن محیط در اندروید و iOS هست.

برنامه های زیادی برای ویرایش عکس وجود دارن که امکان افزودن حجم موها، صاف کردن سطح پوست و… رو برای کاربران فراهم می کنه. Facetune و Photo Editor by Aviary نمونه هایی از بهترین برنامه های ویرایش تصویر برای اندروید و iOS هستن.

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

فیلترها را روی عکس خود اعمال کنید

اگر به ویرایش تک تک نقاط موجود در عکس خود علاقه ای نداریم یا وقت کافی برای تغییر تمام قسمت ها و تغییر اون ها نداریم  می تونیم از فیلترهایی که از پیش آماده شدن استفاده کنیم. حدود ۱۰۰ فیلتر محبوب وجود داره که در اغلب شبکه های اجتماعی قابل استفاده هستن. می تونیم  این تغییر رنگ ها رو در عکس های خودمون استفاده کنیم.اگر میخوایین عکس خودمون رو در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و.. به اشتراک بذاریم، پیشنهاد میکنیم حتما از بهترین برنامه های پرکاربرد و حرفه ای برای اینستاگرام برای فیلتر گذاری ، قرارد دادن عکس ها کنار هم و.. استفاده کنیم.

ترفند های کاربردی برای عکس های سلفی

گروه هنری خواجویی