کسب‌ و کارتان را متحول سازید

کسب‌ و کارتان را متحول سازید

 

کسب‌ و کارتان را متحول سازید

تغییراتی که کسب‌ و کارهای آنلاین را متحول می‌سازد

دنیای بازاریابی آنلاین هر روز و هر دقیقه در حال تغییره.اگه کسب‌ و کاری هستین که به تازگی شروع به فعالیت توی  بازارهای آنلاین کردین باید روند تغییرات بازاریابی توی فضای وب رو دنبال کنین تا مسیر توسعه رو زودتر از رقبا طی کنین.دلیل اصلی این تغییرات توی فضای آنلاین،تغییر الگوهای رفتاری مخاطبان و مصرف‌کنندگان بوده و خواهد بود. یه دلیل ساده برای آنلاین شدن مخاطبان وجود داره:اونا فقط میخوان کارها رو آسون‌تر انجام بدن.مخاطبان نیاز دارن که پیش از استفاده از هر محصول یا خدمتی،راجع‌ به اون اطلاعات کسب کنن و با آگاهی کامل از اون استفاده کنن.توجه به روند تغییرات توی  الگوی رفتاری مخاطبان نکته‌ایه که کسب‌ و کار شما رو دگرگون میکنه.

کسب‌ و کارتان را متحول سازید

گروه هنری خواجویی|

1.به جای محصول،ارزش به مشتریان بفروشین.

محصولات یا خدمات،ستون کسب‌ و کار شما هستن اما هیچگاه مخاطبان توی دنیای پر رقابت امروز،به دنبال دریافت یه محصول یا خدمت خالی از ارزش نمیشه.خدمات و محصولات شما زمانی برای مخاطبان جذاب میشه که موقع دریافت اون،ارزشی فراتر از انتظارشونو از شما دریافت کنن.بنابراین سعی کنین به جای فروش یه محصول،ارزشی رو به مخاطبان و مشتریان خود ارائه بدین که چشم‌پوشی از اون ذهن و احساس مخاطبان رو دچار چالش کنه.

2.شهرت و اعتبار کسب‌ و کار شما،همه چیز شماست.

هر مشتری ناراضی برای کسب‌ و کار شما یه فرصت طلاییه.کسب اعتبار برای کسب‌ و کار شما به سادگی اتفاق نمیوفته و در طول زمان،برند شما شکل میگیره.بنابراین شما باید هر مشتری ناراضی رو یه فرصت برای ساخت برندتون در نظر بگیرین چرا که اگه شما بتونین این مشتری رو راضی کنین،گام بلندی توی کسب اعتبار و تبلیغ برندتون برداشتین.در حال حاضر مردم به صورت آزادانه نظرات خود رو راجع‌ به کسب‌ و کارهای آنلاین و خدماتشون توی فضای اینترنت انتشار میدن و این الگوی رفتاری،تغییری توی راه کسب شهرت و اعتبار هست.

3.توضیحات رو دقیق و شفاف کنین.

دلیلی که مخاطبان رو آنلاین نگه‌ میداره کسب اطلاعات توی بستر اینترنت هست.دنیای خرید آنلاین توی عصر حاضر،دنیای مقایسه هست.بنابراین باید بتونین به صورت کاملاً دقیق و با جزئیات کامل محصول و خدماتتونو توصیف کنین.توضیحات شما باید اینقدر کامل باشه که تصویر شما توی ضمیر ناخودآگاه مخاطب،به عنوان متخصص‌ترین مرجع این حوزه،شکل بگیریه.اعتماد خریداران آنلاین تنها زمانی جلب میشه که توضیحات شما حس بینایی،لامسه،بویایی و حتی حس چشایی اونارو بدون حضور فیزیکی،ارضا کنه.

4.آموزش بدین و بفروشین.

ارائه دستورالعمل‌های دقیق و آموزشی برای فروش محصولات و خدمات،روشی جذاب و مورد پسند مخاطبانیه که الگوهای رفتاری خود رو توی فضای اینترنت،تغییر دادن. مخاطبان امروزی توی شبکه‌جهانی اینترنت اگه حس کنن که میتونن همیشه به عنوان یه پشتیبان و حامی به شما تکیه کنن زمانیه که با رغبت و رضایت بیشتری محصول و خدمت شما رو انتخاب میکنن.

5.گارانتی بازگشت پول.

توی بازاریابی آنلاین و فروش محصول و خدمات از دریچه‌ی اینترنت،ضمانت بازگشت هزینه خرید به مخاطبان در صورت عدم رضایت،روندیه که تخطی از اون،شما رو از صحنه رقابت حذف میکنه.خریداران آنلاین باید بر اساس حواس ادراکی خود،خرید کنن نه چیز بیشتری.پس این کمترین حق و امتیازیه که باید داشته باشن که اگه محصولی که انتخاب کردن نیاز اونارو به طور کامل برطرف نمیکنه و اون چیزی که فکر میکردن نبوده،بتونن اونو مرجوع کنن بدون صرف حتی 1 ریال.

6.پشتیبانی از مشتری بعد از خرید،وظیفه هر کسب‌ و کار آنلاینی هست.

توی فرایند استفاده از خدمات آنلاین،بزرگترین مسئله و دغدغه مخاطبان،پشتیبانی بعد از خرید اوناست.پس با به کارگیری از یه تیم برای پشتیبانی،پاسخگویی و شفاف‌سازی ابهامات خریداران قبل و بعد از خرید دغدغه اونارو برطرف کنین و این نکته‌ی مهمیه که تیم پشتیبانی شما توانایی پاسخگویی به تمامی سؤالات مشتریان رو داشته باشه. مخاطبان آنلاین نیاز دارن که از طریق پشتیبانی که از وب‌ سایت شما میبینن از صحیح بودن فرایند استفاده از خدمات شما،اطمینان حاصل کنن.

منبع:سایت فرامحتوا

|گروه هنری خواجویی|