متدهای بازاریابی جدید چیست؟

متدهای بازاریابی جدید چیست؟

متدهای بازاریابی جدید چیست؟

متدهای بازاریابی جدید در واقع همون متدهای قدیمیه که برطبق خواست،نیاز و فرهنگ جوامع تغییر کرده و به اصطلاح بروزرسانی شده.در واقع این متدها همون تجربیاتیه که یه بازاریاب در حین بازاریابی به دست میاره.
یه بازاریاب توی هیچ مدرسه یا دانشگاهی نمیتونه این متدهای بازاریابی رو بطور کامل یادبگیره و این خود فرده که طی آزمون خطا و اشتباه میفهمه، بهترین نوع بازاریابی که با شغل و حرفه وی مناسبت داره،کدومه.
توی متدهای بازاریابی جدید به فروش و فروشنده و اثر بخشی فروشنده توی فروش کالا اهمیت زیادی داده میشه.ما اینجا به بررسی چگونگی اثر بخشی یه فروشنده حرفه ای توی بالا بردن فروش کالای یه شرکت میپردازیم و متدهای جدیدی رو برای بازاریابی پیش روی شما قرار میدیم.
متدهای بازاریابی جدید چیست؟
تفاوت های یه فروشنده حرفه ای با یه فروشنده غیر حرفه ای
بین یه فروشنده حرفه ای و یه فروشنده غیرحرفه ای تفاوت زیادی وجود داره.هنگام فروش،یه فروشنده حرفه ای به نیاز شرکت یا شخص خریدار اهمیت زیادی میده و اون شرکت رو قانع میکنه که این محصول حتماً مورد نیاز سازمان وی هست که توی این حالت هر دو سوی معامله سود میکنن،که البته این امر احتیاج به کسب دانش شخصیت شناسی داره.

برخلاف یه فروشنده غیر حرفه ای که بدون در نظر گرفتن نیاز مشتری فقط به بیان ویژگی های محصول خود میپردازه.

از اشتباهات رایج فروشندگان غیرحرفه ای،اینه که گمان میکنن زمانی رو که صرف فروش یه محصول ارزان قیمت میکنن،باید کمتر از زمانی باشه که برای فروش یه محصول گرون قیمت صرف میکنن؛در حالی که باید بدونن برای تمومی مشتریاشون  حتی جزئی ترین اونا ارزش قائل باشن.

یه فروشنده حرفه ای میدونه که باید توی مقام حمایت از مشتری ظاهر بشه تا خریدار بتونه به او اعتماد کنه و به چشم یه مزاحم به او نگاه نکنه.بنابراین برای اینکه یه فروشنده حرفه باشین،هرگز سعی نکنین تا یه محصول رو به مشتری خود بقبولونین،بلکه سعی کنین نیاز اونو شناخته و متناسب با نیازش بهش محصول پیشنهاد کنین.

جملات نقش تعیین کنندگی توی برقراری ارتباط دارن.جملات شکیل و بامحتوا به کار ببرین و بدونین یه اشتباه کوچک خسارت بزرگی در پی داره.برای تمومی مشتریاتون زمان کافی صرف کنین و اونارو تا میتونین  پای میز مذاکره نگه دارین و مانند فروشندگان غیر حرفه ای مکالمه رو به یه جلسه خلاصه نکنین،بلکه با اونا مخصوصاً اگه شرکت یا سازمانی باشن،قرار ملاقات حضوری بذارین که در غیر این صورت ممکنه مشتریان خود رو به راحتی از دست بدین.

برای کسب و کار خود حتماً فروشنده ای رو انتخاب کنین که به تمومی قسمت های کار آگاهی داشته باشه و موقع سؤال و پاسخ های مکرر،اطلاعات و آگاهی کامل رو  اختیار مشتریان بذاره.یه فروشنده حرفه ای قادره،خریدار رو برای خرید مجدد تشویق کنه و از یه مشتری معمولی یه مشتری دائمی بسازه.او به راحتی میتونه سوالاتی که ممکنه مشتری توی ذهن بگذرونه رو حدس زده و با میل و رغبت توی توضیحات خودش اونارو بگنجونه.

متدهای بازاریابی جدید چیست؟

 

متدهای بازاریابی

 

  • فروشگاه یا وب سایت خود رو روی کاغذ های کوچکی به صورت آگهی،تبلیغ کنین و از بقیه بخواین اونارو ببینن و نظر خود رو در مورد اونا بگن،کارت های ویزیت کوچک اما با قدرت بالا مثل یه کارت دعوت عمل میکنه که اگه اونو به هرکس بدین،گویی از اون دعوت کردین تا به فروشگاه شما برای خرید بیاد.همچنین میتونین ابتکار عمل داشته حتی بخشی از اونو بین کارمندان خود تقسیم کنین تا اونا هم توی  این امر با شما مشارکت کنن و اون کارت های ویزیت رو  هر کجا که میرن استفاده کنن.
  • انتخاب یه روش برای بازاریابی مسلماً کار بسیار اشتباهیه روش های مختلف رو استفاده کنین و از مشتریان خود بازخورد بگیرین و نظر اونارو جویا بشین تا بتونین روش مناسب تبلیغات برای کسب و کار خود رو انتخاب کنین.
  • همیشه به مشتریان قدیمی خود پای بند باشین با فرستادن پیام یا ایمیل یا کارت های تبریک از اینکه شما رو انتخاب کردن تشکر کنین و با دادن قول هایی چون تخفیف های ویژه اونارو تشویق به خرید دوباره کنین.
  • برای تبلیغات خود زمان و مکان خاص قائل نباشین.حتی توی یه نامه و پست الکترونیکی ساده فرصت رو غنیمت بدونین و دست از تبلیغات مجموعه خود برندارین،برای کاهش هزینه های تبلیغات خود میتونین به دنبال شرکتی بگردین که با کسب و کار شما هم سو باشه.پس توی پرداخت هزینه ها مشارکتی عمل کنین تا هزینه های شما کاهش پیدا کنه.
  • با مشتریان خود طوری برخورد کنین که افراد احساس صمیمیت بیشتری با سازمان شما کنن و رابطه ای دوستانه با شما داشته باشن،خدمات اضافه و هرچند کوچک رو به مشتریاتون کنار خدمات اصلی ارائه بدین تا توی خاطر اونا بمونین.
  • صداقت توی فروش و دوری از هرگونه تقلب توی کار شما رو توی پیشبرد اهدافتون یاری میکنه.انتخاب قیمت مناسب و متناسب با خدمتی که ارائه میدین،شما رو یه شرکت متعهد به اصول اخلاقی بین مشتریاتون معرفی میکنه و اگه زمانی اقدام به بالا بردن قیمت محصولات خود کردین،باید مشتری بالا رفتن کیفیت رو توی محصولات شما ببینه که این روش خود بهترین بازاریابی محسوب میشه.
  • توجه بیش از اندازه به رقیباتون شما رو از رسیدگی به امور سازمانتون باز میکنه.خوبه که هر از گاهی به فعالیت های رقیباتون نیم نگاهی بندازین اما اینکه تموم تمرکز خود رو به اون معطوف کنین کار اشتباهیه.
  • مهمترین پیشنهاد سفارش اونایین که برای بار دوم اقدام به این کار کردن پس یه نظر سنجی جامع و کامل برای مشتریای خود تهیه کنین تا هم مشتریان خود رو بهتر بشناسین و هم مشتریان برتر خود رو مشخص کنین پس میتونین به اونا به خاطر سود آور بودنشون پاداش بدین.

منبع:سایت ایمپریال

|گروه هنری خواجویی|