ایلستریتور چیست؟

میخوام امروز تو رو با نرم افزار ایلستریتور آشنا کنم یا اگه آشنایی، آشنا ترت کنم!!!

پس این مقاله رو از دست نده.

 

ایلستریتور چیست؟

 

ایلستریتور تو سال ۱۹۸۷ منتشر شده و توی فصل های مختلفی به روز رسانی و آبدیت شده و در حال حاظر بخشی از adobe creaive cloud هست.

اگه بخوام به صورت کلی بگم ایلستریتور به صورت عمده توسط گرافیست ها، طراحای وب، و کلیه ی هنرمندایی که تو حوزه ی بصری فعالیت میکنن و خلق آثار هنری با کیفیت می کنن، از این ابزار استفاده میکنن.

چون این ایلستریتور ابزار های پیچیده و زیادی داره و میتونه خیلی سریع کارتونو راه بندازه و توی وقتش برای تصویر سازی صرفه جویی کنه.

میدونی با ایلستریتور میشه چه چیزایی طراحی کرد؟

از ایلستریتور برای خلق انواع گوناگون تصویرهای چاپ شده دیجیتالی مثل:

کاتون، جدول، نمودار، لوگو، و تصویرسازی میشه استفاده کرد.

 

ایلستریتور چیست؟

 

همینطور ایلستریتور این امکان رو به فرد میده که یک عکس رو وارد محیط اون کنه و فرد بتونه از روی اون بکشه یا رد گیری کنه. که این کار مثل رنگ کردن دوباره ی یک تصویر یا عکس یا طراحی کردن اون هستش.

 

ایلستریتور چیست؟

 

همینطور ایلستریتور این امکان رو داره که داخلش بشه با متن و فونت ها بازی بشه و به همین دلیله که برای طراحی پوسترها و کارهای بصری دیگه ازش استفاده میشه.

 

ایلستریتور چیست؟

 

اگه بخوام خیلی خلاصه بهت بگم این نرم افزار یک نرم افزاریه که توانایی ها و قابلیت های خیلی زیادی داره و تو اگه اینو به طور کامل یاد بگیری دیگه مشکلی برای طراحی هیچ کاری نداری.

یکی دیگه از ویژگی های جذاب و دوست داشتنی ایلستریتور این اینه که تو هر اندازه ای بخوای سند باز کنی وقتی کاری رو داخلش انجام میدی به هیچ وجه اون کار کیفیتش به اون صفحه ربطی نداره و کماکان تو میتونی اونو به هر اندازه ای که بخوای دربیاری بدون هیچ گونه افت کیفیت.

ولی نرم افزار هایی مثل فتوشاپ چون وابسته به رزولیشن هستند وقتی سایز کار رو بزرگ تر کنی کیفیت تصویر هم کم میشه.

 

ایلستریتور چیست؟

 

اما ایلستریتور به صورت وکتور کار میکنه و وکتور یک گروهی از چند ضلعی هاست که حالا یک قسمت رو تشکیل میدن و تصویر رو ایجاد میکنن.

 

ایلستریتور چیست؟

 

حالا امروزه این برنامه ی ادوبی ایلستریتور به عنوان بهترین برنامه ویرایش گرافیک در سال ۲۰۱۸ توسط مجله ی pc شناخته شده.

و امروز ملیون ها طراح و هنرمند از این نرم افزار استاندارد گرافیک برداری برای ایجاد همه چیز، از گرافیک مجلل وب و موبایل گرفته تا آرم و آیکون، تصویر کتاب، بسته بندی محصول و بیلبورد استفاده میکنن.

شما میتونید با این نرم افزار سریع تر از همیشه جلوه هایی رو راه اندازی و ذخیره کنید و از گرافیک برداری خود استفاده مجدد کنید و به سرعت به قلم های نامحدود دسترسی پیدا کنید، مثل برنامه ی فتوشاپ و همینطور سایر برنامه ها مانند افتر افکت، این دیزاین، xd به طور یکپارچه کار کرد.

امیدوارم که این مطالب براتون مفید بوده باشه.

موفق و موید باشید

نویسنده: الهه حلاج از گروه هنری خواجویی