عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چیست؟

معمولا در اطراف همه ما شخصی هست که یا محصولی برای فروش داشته باشه و یا بخواد برای کسب و کار جدیدش تبلیغ کنه و یا حتی خود شما ممکنه تصمیم گرفته باشین دست سازه های سنتی خودتون رو برای فروش در اینستاگرام یا یه مارکت آنلاین تبلیغ کنین پس بین بحث های دوستانه و گپ های روزانه صحبت پیدا کردن گروهی متخصص برای عکاسی از محصولات و تبلیغات برندها دور از ذهن نیست.آیا در مورد عکاسی صنعتی و تبلیغات حوزه برند ها اطلاعاتی دارین که با دوستاتون به اشتراک بذارین و یا بتونین بهترین فرد رو برای کارتون انتخاب کنین؟

عکاسی صنعتی چیست؟

در دنیای مدرن و وسیع تبلیغات امروز وجود عکس های زیبا و با کیفیت که توسط یه عکاس حرفه ای گرفته شده در واقع شناسنامه کاری و هویت بصری یه برند به حساب میاد.ما تو این مقاله سعی کردیم تا شما رو با مفهوم عکاسی صنعتی که یکی از ملزومات تبلیغات برای هر کسب و کاری محسوب میشه آشنا کنیم.عکاسی صنعتی شاخه های زیادی داره که ما توی مقاله زیر به شرح بعضی از این عنوان ها پرداختیم و در نهایت لزوم همکاری شما با یه عکاس حرفه ای تبلیغاتی رو بیان کردیم.یادتون باشه هر عکس به جای هزاران کلمه توضیح میتونه حرف برای گفتن داشته باشه.

عکاسی صنعتی چیست؟عکاسی صنعتی،حوزه وسیعیه که چندین شاخه از عکاسی و تخصص در زیر اون قرار میگیرن.عکاسی صنعتی به شاخه‎هایی از عکاسی با اهداف تجاری اشاره داره تا یه کالا یا برند یا حتی یه فرد تبلیغ یا یه کالا یا خدمات به فروش برسن.

به عبارتی هر نوع عکاسی که عکس‎برداری با هدف فروش صورت بگیره در زیر شاخه عکاسی صنعتی قرار میگیره.عکاسی صنعتی عکس‎برداری از محصولات،خدمات و حتی افراد مشهور رو در بر میگیره تا در کمپین‎های تبلیغاتی مثل مجلات،روزنامه‎ها،کاتالوگ‎های تبلیغاتی و موارد متعدد دیگر از این تصاویر برای تبلیغ مشتریا یا محصولات و خدمات اونا استفاده بشه.

تصاویر زیبا و با کیفیتی که روی بیلبوردهای تبلیغاتی،کاتالوگ‎های محصولات،وب‎سایت‎های تجاری، موارد تبلیغاتی و غیره میبینین زیرشاخه عکاسی صنعتی محسوب میشن.این شاخه از عکاسی به طور کلی به منظور بالا بردن سطح فروش و ایجاد آگاهی از برند در مشتری برای تبلیغ یه کالا یا خدمات استفاده میشه.

industrial photography ذات یه محصول یا خدمات رو گرفته و اون رو از طریق تصاویر به نمایش میذارن.این تصاویر به طور آشکاری تمام چیزی که یه برند یا خدمات با اون معنا پیدا میکنه رو نشون میدن.

|گروه هنری خواجویی|

هدف اولیه و مهم عکاسی صنعتی،وفاداری به وقایع و به نمایش گذاشتن جلوه‎های واقعی یه محصوله.به شکلی که توسط نورپردازی و طراحی صحنه در تبلیغ یه کالا غلو نشه.یه عکاس حرفه‎ای در حوزه صنعتی عکس محصول رو به نحوی میگیره تا خصوصیات و ویژگی‎های ممتاز اونو به تصویر بکشه.

در این شاخه از عکاسی،کلیه قدم‎های لازم به شکل دقیق و از روی برنامه‎ریزی برداشته میشه و عکاس سعی میکنه تا با استفاده از علم و دانش خود همه چیز رو تحت کنترل گرفته و نتایج کاملا دقیقی ثبت کنه.چون هدف به نمایش گذاشتن کالا به نحویه که تصویر بازتابی از واقعیت محصول به شمار بره.البته این گفته به معنای بی‎روح بودن تصاویر نیست بلکه خواسته و نیاز کارفرماست که به چه نحو محصول خود رو به تصویر بکشه.

انواع عکاسی صنعتی

همونطور که اشاره شد،عکاسی صنعتی حوزه وسیعیه و انواع مختلفی از عکاسی زیر شاخه اون قرار میگیره.در ادامه با بعضی از شاخه‎های عکاسی آشنا میشیم.

عکاسی تبلیغاتی

از عکاسی تبلیغاتی به طور کلی با هدف به نمایش گذاشتن یه کالا،خدمات،برند یا یه فرد در تبلیغات چاپی مثل مجلات،روزنامه‎ها،بروشور و غیره استفاده میشه.شما میتونین در وب‎سایت‎ها، تبلیغات تلویزیونی،تبلیغات دیجیتالی و بیلبوردها شاهد استفاده از این نوع عکاسی برای تبلیغ یه کالا یا خدمات باشین.عکاسی تبلیغاتی یکی از محبوب‎ترین شاخه‎های عکاسیه که هدف اصلیش ترغیب افراد به خرید هست.

 

عکاسی هوایی

عکاسی هوایی شاخه‎ای از عکاسیه که تصاویر از ارتفاع بالایی گرفته میشه.عکس‎ها با استفاده از دوربین‎های پیشرفته از درون هلیکوپترها،سیستم‎های هواپیمایی،پاراشوت (چتر نجات) و بالون‎ها گرفته میشن.مفاهیم استفاده شده در عکاسی هوایی شامل فاصله کانونی،تعداد فریم‎ها،علائم اطمینان،پوشش استریوسکوپیک،خطوط هوایی و نقشه‎های راهنما میشه.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی معماری و نمای داخلی

عکاسی معماری و نمای داخلی شامل عکس‎برداری از ساختمونا،بناها و نمای داخلی یه خونه یا رستوران یا هرگونه فضایی میشه.عکاسان این رشته از عکاسی با استفاده از تکنیک‎های نورپردازی و عکاسی زیبایی یه نما یا فضای داخلی اون رو به تصویر میکشن.از این نوع عکاسی در تبلیغ یه رستوران،آپارتمان‎ها برای وب‎سایت‎های مشاوره املاک،خانه‎ها و موارد متعدد دیگه برای جذب مشتری استفاده میشه.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی ماشین

یه عکاسی متخصص در زمینه عکاسی ماشین توسط شرکت‎های ماشین‎سازی و دلال‎های ماشین به کار گرفته میشه تا از یه برند جدید یا ماشین‎های فعلی یه شرکت رو عکاسی کنه تا بتونن به کمک اون آگاهی مشتری از ویژگی‎های یه ماشین و مزایایی که برای او به همراه داره رو بالا ببرن.با توجه به اشتیاق شدیدی که افراد به ماشین‎ها دارن،عکاسی ماشین با سطح تقاضای بالایی روبرو شده.این نوع عکاسی هرگونه ویژگی ممتاز و جدید رو در یه ماشین به تصویر میکشه تا علاقه مشتریا به ماشین بیشتر بشه.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی غذا

عکاسی غذا یه شاخه تخصصی از عکاسی صنعتیه.صنعت غذا همواره صنعت محبوبی بوده و در طول دهه‎های گذشته با رشد سریعی روبرو شده.بنابراین سطح تقاضا برای عکاسایی که تصویر غذاها و منوهای مختلف رو به یه شکل جذاب بگیرن،رو به افزایشه.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی محصول

عکاسی محصول در یه شرکت تولید کالا باید بسیار جدی گرفته بشه.از طریق تصاویر عالی که از یه محصول گرفته میشه،یه شرکت میتونه کالا رو بین مشتریا تبلیغ کنه و شانس خرید رو بالا ببره. شرکت‎های تولید کالا چندین دهه هست که از این نوع عکاسی استفاده میکنه و این شاخه از عکاسی به سطح بالایی رسیده.این نوع عکاسی صنعتی برای تبلیغ ویژگی‎ها و مزایای مختلف یه کالا بسیار مهمه و میتونه ویژگی‎ بی‎همتای یه کالا رو به تصویر بکشه.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی خبری

عکاسی خبری هنر گرفتن عکس‎هاییه که از نظر خبری ارزش بالایی دارن.معمولا این نوع عکاسی در خصوص مباحث روزه تا اخبار با مدرک به تصویر کشیده بشن.گرفتن عکس‎های خبری همیشه ساده نیست و گاهی اوقات عکاس خبری باید با خطراتی که زندگی اونو تهدید میکنن،روبرو بشه. این دسته از عکاس‎ها یه رویداد مهم یا شادی‎های جاری در دنیا رو ثبت میکنن و از این نوع عکس‎ها در کانال‎های خبری،پرتال‎های خبری آنلاین و جاهای متعدد دیگه استفاده میشه تا حقیقت یه واقعه یا ماجرا به گوش همگی برسه.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی ورزشی

این نوع عکاسی مهم‎ترین،جالب‎ترین و حساس‎ترین اتفاقات در دنیای ورزش رو ثبت میکنه. از عکس‎های ورزشی در نوشتن اخبار ورزشی،اخبار مربوط به بازیکنان و تحت پوشش قرار دادن وقایع یه رویداد ورزشی استفاده میشه.در عکاسی ورزشی از دوربین‎های بی‎نظیری استفاده میشه که میتونن از بازیکنان در حال ورزش تصاویر بی‎نظیری بگیرن.یه شاخه دیگه از عکاسی صنعتی که در دنیای ورزش با سطح تقاضای بالایی روبرو هست.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی جواهرات

عکاسی جواهرات در قلب صنعت جواهرات قرار میگیره.هر جنبه زیبای یه حلقه،دستبند و گردنبند به شیوه‎ای به تصویر کشیده میشه که مشتری از جذابیت اون شگفت‎زده بشه.شرکت‎های جواهرسازی یا افراد دست اندرکار در این صنعت از عکس جواهرات در بروشورها،مجلات،تبلیغات دیجیتالی و کانال‎های رسانه اجتماعی استفاده میکنن.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چیست؟

در ذهن مدیران بسیاری از کسب و کارها این الگوی ذهنی وجود داره “خودمون کارها رو انجام میدیم”، ولی زمانی که بحث عکاسی برای تبلیغ وسط میاد،انجام این کار تنها باید از سوی افراد حرفه‎ای انجام بشه.چه قصد استفاده از عکس‎ها در وب‎سایت،بیلبوردها،تبلیغات چاپی یا رسانه اجتماعی رو داشته باشین،عکاسی حرفه‎ای و جذاب باعث افزایش شهرت کسب و کار شما میشه.
چرا همه کسب و کارها به یه عکاس صنعتی حرفه ای نیاز دارن؟

متاسفانه،برای شرکتی که در مراحل ابتدایی تاسیس خود قرار داره،اختصاص دادن هزینه برای استخدام یه عکاس حرفه‎ای به نظر یه هزینه اضافیه.این قبیل شرکت‎ها خیلی راحت در دام استفاده از تصاویر استوک میوفتن یا حتی سعی میکنن خودشون این وظیفه رو بر عهده بگیرن.اما باید بگیم استخدام یه عکاسی حرفه‎ای برای رشد برند شما از همون ابتدا بسیار الزامیه.

لیندزی دونوان یکی از عکاسای مشهور ونکوور میگن “در نهایت،شما برندتون هستین.استفاده از تصاویر حرفه‎ای ذات اهداف و خدمات شما رو به تصویر میکشه.از قدیم گفتن “زیبا در پیش چشمان، جذاب برای خرید” و استفاده از عکس‎های جذاب به مشتریای بالقوه شما میگه که شما سطح بالایی از حرفه‎ای گری دارین و خود رو وفق کیفیت کردین.”

از طرفی باید گفت که امروزه شرکت‎ها هزینه زیادی صرف تبلیغ برای تایید محصولات خود میکنن. عکاسی صنعتی در همه جا به چشم میخوره.از تبلیغات بنری گرفته تا بروشورها و بسیار مهمه که شرکت‎ها از نحوه استفاده از عکاسی صنعتی برای بهبود آگاهی برند خود مطلع بشن.

حال که با مفهوم عکاسی صنعتی چیست آشنا شدین باید بدونین عکاسی صنعتی چیزی بیشتر از فشار دادن دکمه شاتر و گرفتن عکسه و یه عکاس صنعتی باید بدونه چطور کالا یا خدمات رو به تصویر بکشه و بار عاطفی به اون اضافه کنه تا توجه مشتریای بالقوه به اون جلب بشه.همونطور که در بالا اشاره شد عکاسی صنعتی در ارتباط با گرفتن عکس برای استفاده در مواردی مثل مجلات، تبلیغات،منوهای رستوران،بروشورها و به طور کلی برای تبلیغ یا فروش یه کالا یا خدمات هست.

عکاسی صنعتی چیست؟

هدف اصلی عکاسای صنعتی فروش محصول با تاکید بر ویژگی‎ها و مزایای اونه.یه عکاس صنعتی در حوزه کاری خود بسیار حرفه‎ایه و محصولات شرکت شما رو به شکل بسیار خلاقانه به نمایش میذاره تا توجه مشتریای بالقوه به اون جلب بشه.اون از رنگ‎های بی‎نظیری در پس‎زمینه استفاده میکنه تا ظاهر محصول جذاب به نظر برسه.

ما در ادامه به بعضی از مزایای عکاسی صنعتی در کسب و کار شما اشاره میکنیم تا با اطمینان خاطر بیشتری یه عکاس متخصص در این زمینه برای شرکت خود استخدام کنین.

مزایای استفاده از عکاسی صنعتی برای کسب و کارها

بالا بردن سطح کیفیت تصویر برند شما

عکاسی صنعتی باعث به نمایش گذاشتن کالا و خدمات شما به یه شکل حرفه‎ای میشه.مشتری شما میتونه به شکل موثرتری از ذات فعالیت و محصولات شما آگاه بشه و همچنین یه وجهه حرفه‎ای گری برای شرکت شما به وجود میاره.

بالا بردن سطح برتری برند شما

اگه شرکت شما قصد برگزاری یه رویداد بزرگ رو داره شما با استخدام یه عکاس صنعتی میتونین از این رویداد تصاویر جذابی بگیرین.شرکت‎ها میتونن این تصاویر رو در وب‎سایت‎های رسمی خود، بروشورها و صفحه فیس‎بوک منتشر کنن تا برتری برند اونا در پیش مشتریا بیشتر بشه.

بالا بردن سطح آگاهی از برند

عکس‎های خلاقانه میتونه روی مشتریای بالقوه تاثیر بادوامی بذاره و همچنین به افزایش فروش یه شرکت کمک کنه.

عکاسی صنعتی چیست؟

افزایش فروش و برگشت سرمایه

انجام عکاسی صنعتی به شکل مبتکرانه و خلاقانه برای یه شرکت باعث بهبود فروش کلی و برگشت سرمایه بیشتر میشه. اگه یه شرکت قصد داره در تصاویر محصول توضیحات اونو لحاظ کنه، سطح فروش محصولات اون به طور مستقیم بالا میره.

حرف آخر

یه عکاس صنعتی میتونه در حوزه‎های زیر به شما کمک کنه،بدیهیه توانایی‎های اون تنها محدود به این موارد نمیشه:

گرفتن عکس از غذا و محصولات غذایی
گرفتن عکس از کالاهای مختلف در فروشگاه‎های هدیه و لوازم یادگاری
عکاسی از تجهیزات ورزشی
عکاسی از مبلمان
عکاسی از کارخونه‎های مختلف و محصولاشون
عکاسی از پوشاک
عکاسی از کفش
عکاسی از کارهای هنری،ایجاد کاتالوگ‎های هنری و موارد مشابه
عکاسی برای وب‎سایت‎ها

|گروه هنری خواجویی|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *