فتوشاپ چیست؟

سلام دوستان امیدوارم که حالتون عالی باشه من الهه حلاج از گروه هنری خواجویی هستم و امروز میخوایم باهم بررسی کنیم که اصلا فتوشاپ چی هست؟

ادوبی فتوشاپ یک نرم افزار برای ویرایش تصویر و رتوش عکس برای استفاده از ویندوز رایانه ها است . می توان در آن تغییر پس زمینه ۰ شبیه سازی یک نقاشی در زندگی واقعی یا ایجاد منظره ای جایگزین از جهان . همه با هم امکان پذیره . نسخه های مختلفی از فتوشاپ وجود داره : 

photoshop cc

-photoshop light room

photoshop elements

فتوشاپ ابزار مهمی برای طراحان . توسعه دهندگان وب . گرافیست ها . عکاسان . و متخصصان خلاق است .

و بخاطر همینه که به طور گسترده برای ویرایش تصویر . مدل سازی وب سایت . رتوش . ایجاد ترکیب تصاویر . مدل سازی وب سایت و ترکیب تصاویر استفاده میشه . طرح بندی وب سایت میتونه توی فتوشاپ انجام بشه قبل از اینکه کد نویسی به طرح های اون ها نهایی بشه .

photoshap cc چیست ؟

 

 

نسخه ی ادوبی فتوشاپ سی سی که با اشتراک در دسترس هست . نسخه ای در سطح حرفه ای خانواده ی محصولات فتوشاپ به حساب میاد  . یا به عنوان بخش بزرگتری از فتوشاپ لایت روم فتوشاپ سی سی هست .

یک نرم افزار تصویر برداری پیشرفته است که توسط طراحان  . متخصصان وب . ویراستاران  ویدیو و عکاسان برای تغییر  دستکاری تصاویر دیجیتالی مورد استفاده قرار میگیره .

photoshop light room چیست ؟

 

 

بخشی از خانواده ی نسخه ی فتوشاپ . فتوشاپ لایت روم است . و در درجه ی اول توسط عکاسان برای پردازش دسته ای از حجم زیاد تصاویر استفاده میشه . لایت روم توانایی ایجاد و ذخیره ی پیش فرض تصاویر رو داره که میتونه به طور همزمان  در یک زمان تعداد زیادی از عکس ها اعمال بشه .همچنین این برنامه دارای ابزار های تصویر برداری غیر مخرب هست . به طوری که پرونده های اصلی دست نخورده باقی بمونند و تعادل نور و ویرایش پرونده های raw رو هم انجام میدن .

نحوه ی یاد گیری فتوشاپ ؛ روش های مختلفی برای یاد گیری فتوشاپ وجود دارد روش های رایج شامل : اموزش های حضوری . آموزش های انلاین و کتاب های فتوشاپ .یاد گیری در کلاس این مزیت رو داره که به دانشجو کمک میکنه تا چالش ها یا موانع را از طریق آموزش راهنمایی بر طرف کنند . این فرصت های یادگیری به ویژه زمانی که ویژگی ها یا ابزار های جدیدی منتشر می شوند بسیار مفید هستند . 

آموزش فتوشاپ با یک مربی آنلاین :  راه حل ایده آل برای دانش آموزانی است که دارای برنامه های شلوغی هستند که قادر به رفتن سر کلاس های حضوری نیستند .  کلاس های انلاین رویکردی دست و دل باز برای یادگیری ارایه میدهند  اونها میتونن برای اولین بار به کاربران در حال حرکت در کلیه ی ویژگی ها و ابزار های فتوشاپ کمک کنند . و یادگیری آنلاین گزینه ای ایده آل برای دانشجویانی است که از طریق شهود خوشون از غلبه بر چالش ها لذت میبرن . این ابزار های مخصوصا برای دانش آموزانی که میخواهند از طریق آزمایش و خطا یاد بگیرند هم مفید است .

قالب های فایل فتوشاپ :

میتوان تصاویر و گرافیک ها را در قالب های مختلف فایل ذخیره کرد این قالب ها برای اهداف مختلفی استفاده میشن به طور مثال برای وب سایت ها تصاویر باید کوچیک باشن تا سریع بارگذاری بشن .

در حالی که ممکنه تصاویر ی که از رندر محصول سه بعدی قرار دارند  دارای وضوح تصویر بالاتری باشند . بعضی از تصاویر ممکنه فقط پیکسل باشند و بعضی دیگه حاوی ترکیبی از پیکسل و بردار باشن .

امیدوارم که این اطلاعات کاربردی براتون مفید بوده باشه .

موفق و موید باشید .