رنگ ارغوانی نماد چیست؟

رنگ ارغوانی نماد چیه؟

سلام دوستای عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه. توی این مقاله میخوایم رنگ ارغوانی رو بررسی کنیم پس این مقاله رو از دست ندین.

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

میدونین رنگ ارغوانی نماد چیه؟
رنگ ارغوانی از ترکیب دو رنگ آبی و قرمز تشکیل میشه و تو دایره رنگا بین بنفش و زرشکی قرار میگیره، این رنگ جزو رنگای سرد طبقه بندی میشه، از نظر بیشتر افراد ارغوانی همون رنگ بنفش هستش در حالی که هر رنگی ویژگی ها و تاثیرات خاص خودشو داره.
بین طیف های نوری، ارغوانی بیشترین ارتعاش رو داره و به تندی بنفشم نیست ماهیت هردو رنگی که از اونا تشکیل شده رو داره هم قدرت و انرژی قرمز وهم کمال و معنویت آبی.
رنگ ارغوانی نماد قدرت، وفاداری، جاه طلبی، لوکس بودن، شکوه و ثروت هست.

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

شخصیت شناسی رنگ ارغوانی

افرادی که به رنگ ارغوانی علاقه دارن:

همیشه به دنبال تعادل و هماهنگی تو همه جنبه های زندگی روحی، جسمی و احساسی هستن.
این افراد قدرت تجسم و خلاقیت خیلی بالایی دارن و به هیچ عنوان دنباله رو جمع نیستن.
افرادی که رنگ ارغوانی رو دوست دارن دیدگاه متفاوتی نسبت به زندگی دارن که از طراحی و دکوراسیون خونشون میتونین به راحتی تشخیص بدین.
همیشه محیط اطرافشونو پر از زیبایی میکنن چون باعث تقویت خلاقیتشون میشه.
افراد شاد و خوشبینی هستن و دیگرانم برای رسیدن به موفقیت تشویق میکنن.
افراد دلسوز و مهربونی هستن، سعی میکنن اطرافیان خودشونو خوشحال نگه دارن.

 

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

روانشناسی رنگ ارغوانی
از نظر روانشناسی این رنگ بعضی اوقات احساسات رو سرکوب میکنه و بعضی اوقات هم تشویق کننده و امید بخشه، قدرت تفکر آدم رو تا 10 برابر افزایش میده، خلاقیت و زیبایی رو هم نشون میده، افکار و احساسات منفی رو از بین میبره. تو وجود آدم مهربونی و تعهد به وجود میاره.
افرادی هم که مجذوب زیبایی و ظرافت هستن به این رنگ علاقه دارن.
این رنگ بیشتر اوقات برای سایتایی که موضوع جواهرات دارن، استفاده میشه و چون به بنفش نزدیک هست، از طرفی میتونیم تم های شادی رو با ترکیب رنگ ارغوانی و رنگای نزدیک مثل صورتی یا حتی سفید و بنفش باهاش ایجاد کنیم.
ارغوانی شما رو تشویق میکنه تا تو زندگیتون راه و رسم خودتون رو داشته باشین و مسئولیت اونو قبول کنین و رویاهای بزرگی توی ذهنتون پرورش بدین. در عین حال شما رو برای تحقق بخشیدن به آرزوهاتونم یاری میکنه.

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

خواص، خصوصیات و تاثیر رنگ ارغوانی بر بدن
اگه بخواییم رنگ ارغوانی رو از بعد منفی بررسی کنیم ارغوانی میتونه باعث بروز افسردگی و ناامیدی تو بعضی افراد بشه و تو بعضی دیگه مانع ایستادگیش در برابر چالشای زندگی بشه. ممکنم هست برای افراد درون گرا یا کسایی که افسردگی مزمن دارن بیش از حد آرامش بخش باشه. استفاده زیاد از ارغوانی تو محیط اطراف میتونه باعث بروز حس تکبر و ریاست طلبی بشه و آشفتگی، بی صبری و خشم به همراه داشته باشه. برای به تعادل رسوندن انرژی این رنگ میتونیم کنار رنگ ارغوانی از رنگ سبز استفاده کنیم.
افرادی که رنگ ارغوانی رو دوست دارن، خلاق و نوآورن که این خلاقیت رو از زیبایی ها الهام میگیرن. افراد کاردان و منظمی هستن اگه مذاکره ای بین دو طرف مخالف انجام بشه بهترین میانجی هستن.

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

 

رنگ ارغوانی تو کسب و کار
با توجه به خصوصیاتی که برای ارغوانی گفتم، بهترین رنگ برای حوزه های هنری و کارایی که به خلاقیت نیاز داره محسوب میشه. هنرمندا، موسیقی‌دانا، نویسنده‌ها، طراحای لباس، عکاسا و مخترعین از رنگ ارغوانی استقبال می کنن. روحیه حمایت وهمکاری که تو ارغوانی هست شما رو برای کارایی مثل پرستاری، وکالت و مددکار اجتماعی آماده میکنه.
مربیا و معلما از ارغوانی کمک می گیرن تا شاگردای خودشونو از افکار کهنه آزاد کنن و باعث پیشرفتشون تو زندگی بشن. قدرت خلاقیت و تجسم بالای ارغوانی مشوق همه کسایی که با نگاه به آینده زندگی می کنن.
اگه تو حرفه و کسب و کار خودتون ویژگی خاصی دارین که می‌خواین بهتر دیده بشه از ارغوانی برای جلب توجه استفاده کنین.

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

 

رنگ ارغوانی تو دکوراسیون
شادی و خلاقیتی که رنگ ارغوانی داره، این رنگو برای طراحی دکوراسیون اتاق بچه‌ها به خصوص دختر بچه ها خیلی مناسب میکنه. علاوه بر این ارغوانی، زیبایی و فریبندگی لازم رو برای یه خانمم داره. تو استفاده از ارغوانی نباید زیاده روی کنیم. اگه دیوارای اتاق رو ارغوانی کنیم با استفاده از رنگایی مثل زرد روشن، سبز روشن یا سفید، سقف و کف اتاق رو تزیین کنین. میتونین از یه قالیچه با طرح گلای روشن استفاده کنین.
تو طراحی دکوراسیون، خاکستری و نقره ای با ارغوانی همنشینی فوق‌العاده ای داره. اگه دوست دارین فضای اتاق گرم‌تر و پر انرژی ‌تر باشه میتونین از سیاه کنار ارغوانی استفاده کنین. ارغوانی بین فام های خنثی هم جلوه خاصی داره. ذغالی و ارغوانی یه ترکیب کلاسیک تو طراحی دکوراسیون اتاق محسوب میشه.

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

رنگ ارغوانی نشونه چیه؟
تو بعضی از کشورای غربی این رنگ نشونه دلتنگی برای میهن هستش.

تو بعضی از کشورا هم نشونه سوگواری و مرگه.

تو بیشتر فرهنگا نشونه نجابت و شرافت.

تو کشورای مسیحی رنگ ارغوانی به معنی ثروت و توانگری هست.

تو چینم رنگ ارغوانی رنگی بد یُمنی و بد اقبالی محسوب میشه.

ارغوانی های روشن، ملایم ترن و حس بهار و عشق رو انتقال میکنن.

رنگ ارغوانی نماد چیست؟

خب دوستای عزیز امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه. ممنون که همراه من بودین موفق باشید.