رنگ نیلی نماد چیست؟

رنگ نیلی نماد چیه؟

سلام دوستای عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه توی این مقاله میخوایم رنگ نیلی رو بررسی کنیم پس این مقاله رو از دست ندین.

رنگ نیلی نماد چیست؟

میدونین رنگ نیلی نماد چیه؟

رنگ نیلی از ترکیب دو رنگ آبی و بنفش به دست میاد و جزو رنگای گرم محسوب میشه که ویژگی های هر دو رنگم داره. این رنگ به سیستم لنفاوی بدن نیرو می بخشه و دستگاه ایمنی بدن رو تقویت میکنه و برای تسکین ناراحتی های پوستی هم استفاده میشه.
رنگ نیلی نماد خرد، عدالت و انصاف و بی طرفی هست.

رنگ نیلی نماد چیست؟

شخصیت شناسی رنگ نیلی

افرادی که به رنگ نیلی علاقه دارن:

زندگی رو از طریق احساسات درونی عمیق تجربه می کنن.
این افراد ارتباط آروم و عمیقی با شخصیت خود درونیشون دارن.
جستجو به دنبال حقیقت و آگاهی تو تمام طول زندگیشون به اونا اصالت و درخشش همیشگی میده که تو هیچ کدوم از رنگای دیگه پیدا نمیشه.
نیلی ها میل شدیدی به بیان روحیاتشون دارن. اونا احساسات و ادراک خیلی عمیقی از زندگی دارن.
نیلی ها با آگاهی قدرتمندی زاده میشن. حتی تو کودکی می دونن کی هستن و چی میخوان بشن. به نیلی ها نمیشه گفت چیکار کنن، چطوری فکر کنن، چه احساسی داشته باشن، یا این که حقیقت چیه. اونا خودشون خوب می دونن.

رنگ نیلی نماد چیست؟

روانشناسی رنگ نیلی

روانشناسی رنگ نیلی به ما میگه این رنگ نماد مرز عرفانی حکمت، تسلط داشتن و تحقق معنویه. در حالی که آبی رنگ ارتباط با دیگران هست، نیلی فرد رو به درون خودش می بره تا به افزایش تفکر شخصی، دید، بصیرت عمیق و درک فوری و سریع برسه. با این که آبی می تونه سریع باشه، نیلی تقریبا به صورت آنی عمل میکنه. البته رنگ نیلی زمانی که افسرده هستین اثر منفی می تونه داشته باشه، چون خلق و خو رو گرفته تر می کنه. این رنگ ارتباط قوی ای با مراسم سحر و جادو داره، که تو رنگ درمانی از سنگای نیلی رنگ استفاده میکنن.

رنگ نیلی نماد چیست؟

خواص، خصوصیات و تاثیر رنگ نیلی بر بدن

اگه مشکلی پیش روتون قرار گرفته حتما از رنگ نیلی استفاده کنین. این کمک میکنه بهتر فکر کنین. از نظر فیزیولوژیکی، نیلی سرد کنندست.

نیلی، پاراتیروئید رو تحریک میکنه و فعالیت تیروئید رو کم میکنه، نیلی خون رو پاک میکنه.

نیلی خونریزی‌های شدید رو کاهش میده یا حتی متوقف میکنه، نیلی قدرت عضله ها رو افزایش میده اما عملکرد دستگاه تنفس رو کاهش میده.
نیلی، سطح هوشیاری رو تو افراد کاهش میده و باعث میشه که بیمارا، درد کمتری رو حس کنن. نیلی آرامبخش هستش و می‌تونه حس صمیمیت، از خود گذشتگی و بینش رو تقویت کنه.

رنگ نیلی نماد چیست؟

رنگ نیلی تو کسب و کار

این رنگ تو کسب و کارهایی که ساختار و سنت مهم هست مثل موسسات آموزشی ، موسسات حقوقی و بانکا یه مزیت هست.
تو مشاغلی که به آینده نگاه می کنن میتونن به تغییر تفکر افراد کمک کنن.این ترکیب به خوبی با بقیه رنگای روشن مثل سرخابی، سبز زمردی، فیروزه ای و صورتی ترکیب میشه که همه به بهتر شدن انرژی و روحیه کمک میکنه.

رنگ نیلی نماد چیست؟

رنگ نیلی تو دکوراسیون

استفاده از رنگ نیلی بعنوان یه رنگ جذاب و ناگهانی تو دکوراسیون خونه بهترین انتخابه. این رنگ نه خیلی عمیقه، نه سنگین. همه چیز این رنگ به اندازه‌ای هست که به دکوراسیون شما جذابیت خاصی میده بدون اینکه اونو غمگین نشون بده.

پرده، کوسن، روبالشی، روتختی، تابلو و مبلمان راحتی اولین عناصری هستن که برای آوردن ترکیب رنگ نیلی به دکوراسیون داخلی خونتون مورد توجه قرار می‌گیرن.

برای دکوراسیون اتاق می‌تونین از مدل لامپ آباژور با رنگ نیلی استفاده بکنین و به همین سادگی این رنگ رو به دکوراسیون خونتون اضافه کنین.

تو اتاق خواب هم همونطور که بالا اشاره کردم روتختی و روکش‌های بالش به رنگ نیلی یکی از موثرترین راه‌ها برای استفاده از ترکیب رنگ نیلی تو دکوراسیون هستش.

البته خوبی رنگ نیلی اینه که با همه رنگا و سبکا به خوبی دیده میشه و نیازی به حساسیت زیاد توی تناژ انتخابی رنگ وجود نداره.

رنگ نیلی نماد چیست؟

و یه سری چیزای دیگه در مورد رنگ نیلی

دومین رنگ از پایین تو رنگین کمون، رنگ نیلیه.
رنگ نیلی روی بینائی، شنوایی و بویائی تاثیر خوبی داره.رنگ نیلی اثر ضد وسواس داره.
این رنگ باعث بهتر شدن آب مروارید، تشنج، کم شنوایی و مشکلات گلو هم میشه.
اما همین رنگ باعث میشه که فرد از اجتماع دوری کنه.
عوارض رنگ نیلی رو میتونیم با استفاده کردن از رنگ نارنجی کمرنگ درست کنیم.

رنگ نیلی نماد چیست؟

خب دوستای عزیز امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشین. ممنونم که وقت گذاشتید و همراه ما بودین.